17
2020
2013-11-22

Idealne miejsce spotkań


Co zrobić jeśli dziecko nudzi się po szkolnych zajęciach, a rodzice nie są w stanie się nim zaopiekować? Wtedy warto znaleźć miejsce, gdzie dziecko będzie bezpieczne, a jednocześnie dostanie wsparcie i pomoc.

W Sokołowie Podlaskim jest takie miejsce! Tym miejscem jest nowo otwarta świetlica socjoterapeutyczna znajdująca się przy ulicy Lipowej 84 w Domu Miłosierdzia, która prowadzona jest przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej. Świetlica została otwarta 1 września br. i współfinansowana została przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.
 
Jak mówi Klaudia  Szymanik, wychowawca świetlicy, dzieci otrzymują pomoc w odrabianiu lekcji. Ponadto świetlica organizuje dzieciom czas wolny. Podopieczni mogą się bawić, rozwijać swoje zdolności, np. plastyczne lub sportowe, a przede wszystkim uczą się komunikatywności oraz współpracy w grupie. 
- We wrześniu byliśmy na wycieczce w Warszawie, w październiku zorganizowaliśmy zawody sportowe. Do końca br. planujemy jeszcze 2 wyjazdy do Siedlec: do kina i na lodowisko. W grudniu będą też mikołajki oraz wigilia z upominkami dla dzieci - wylicza Klaudia  Szymanik.
 
Atutem świetlicy jest również to, że jest ona całkowicie bezpłatna. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wiek dziecka - mogą z niej korzystać osoby w wieku 8-14. Na razie do świetlicy przychodzi około 20 dzieci, ale są jeszcze wolne miejsca. Zapisy prowadzi p.Klaudia  Szymanik, tel.  505 031 383, e-mail: klaudia232@op.pl 
 
Na pewno warto zapisać tam swoje dziecko!

KW

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Uważam, że sama inicjatywa jest świetna, bo faktycznie, jak dziecko ma samo siedzieć w domu, to niech ten czas spędzi z innymi w świetlicy. Ale z drugiej strony...biedne te dzieciaki, bez rodziców, miłości, poczucia bezpieczeństwa. Do czego ten świat zmierza? A później dziwimy się, że dzieci są niedobre i robią głupoty!

k
2013-11-27 09:32:18
Strona 1/1


Dane kontaktowe