17
2020
2013-02-01

Ich pierwszy bal


26 stycznia dla uczniów klas III PG Nr 1 im. Pawła Kamińskiego to data do zapamiętania na całe życie. Ich pierwszy bal, zwany Gimbówką, już od wielu lat odbywa się w karnawale. Ten dzień poprzedzają gorączkowe przygotowania: przygotowanie dekoracji, próby poloneza, szukanie kreacji.
W tym roku wychowawcy wraz z uczniami pod kierunkiem nauczyciela plastyki Pani Małgorzaty Świsłowskiej przygotowali scenerię związaną z karnawałem w Wenecji. Były setki białych masek zawieszonych wśród zwojów materiału, baloniki, postacie w strojach balowych, pojawił się także gondolier na wodzie wymalowany przez ucznia klasy III d - Piotrka Radawca.
Przed godziną 18:00 zaczęli przybywać goście: uczniowie wraz z rodzicami, dyrekcja, nauczyciele. Pan dyrektor Kazimierz Soszka oficjalnie otworzył bal i poprowadził tradycyjnego poloneza. Taniec zachwycił szczególnie rodziców. Składał się on z wielu zatańczonych bezbłędnie figur. Nad wszystkim czuwała Pani Elżbieta Lech – nauczyciel wychowania fizycznego. Na uwagę zasługuje fakt, iż oprawa muzyczna do poloneza wykonana została na żywo przez Panów Michała Soszkę oraz Piotra Szczepanika z towarzyszeniem perkusji, na której grała uczennica klasy III c – Wiktoria Skłodowska.
Po pierwszym tańcu głos zabrali uczniowie, którzy w dowód wdzięczności za pomoc w organizacji balu wręczyli kwiaty Dyrekcji, Wychowawcom oraz Rodzicom. W imieniu rodziców kwiaty przyjęła przewodnicząca Rady Rodziców Pani Barbara Skłodowska.
Po części oficjalnej rozpoczęła się wspaniała zabawa w typowo karnawałowych nastrojach. Wszyscy bawili się doskonale, nawet niektórzy pogubili w tańcu buty. W przerwach uczestnicy mogli posilić się przy szwedzkim stole przygotowanym przez  rodziców. W trakcie zabawy z dumą patrzyli na swoje dzieci, które prezentowały się wspaniale w garniturach i sukienkach balowych.
Przewidziany na godzinę 23 koniec zabawy został nieco wydłużony… o północy wszystkie Kopciuszki musiały udać się do domów, aby odpocząć.
To był naprawdę niezapomniany wieczór. Teraz ferie, a po nich przygotowania do testu gimnazjalnego.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe