11
2020
2018-02-20

I Mistrzostwa Mazowsza w Pływaniu


17 lutego pod patronatem Prezydenta Miasta Ciechanów odbyły się I Mistrzostwa Mazowsza w pływaniu. Za nami udany występ utalentowanych zawodniczek i zawodników sokołowskiego Klubu Sportowego Neptun. Do zawodów zgłosiło się 39 klubów z całej Polski - łącznie ponad 500 osób. Wśród startujących było wielu medalistów i finalistów Mistrzostw Polski, a także kadrowiczów województw. Zawodnicy rywalizowali na dystansach 25 m, 50 m, 100 m, 200 m, 400 m i 800 m wszystkimi stylami pływackimi. Sokołowski klub pływacki i tym razem ma się czym pochwalić.


Zosia Księżopolska zdobyła I miejsce na dystansie 25 m stylem dowolnym oraz III miejsce na dystansie 25 m stylem grzbietowym, a także została trzecią najlepszą zawodniczką zawodów w kategorii dzieci do 8 lat. Radek Doliński uzyskał III m. w konkurencji 200 m stylem zmiennym, II m. na dystansie 200 m stylem klasycznym i 100 m stylem klasycznym, a także VI m. w kategorii najlepszy zawodnik powyżej 16 lat. Bartosz Serewiś uzyskał III m. w konkurencji 200 m stylem zmiennym, II m. na 200 m stylem klasycznym, IV m. na 100 m stylem klasycznym oraz piąty w kategorii najlepszy zawodnik 14 - letni. Ela Rytel zdobyła IV m. na dystansie 200 m stylem zmiennym i IV m. na 100 m stylem klasycznym. Amelia Kubuj uzyskała V m. na 100 m stylem motylkowym. Patryk Błoński zdobył V m. na 100 m stylem klasycznym, Michał Wąsowski VI miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym.

W zawodach także brali udział: K. Ślepowroński, Z. Bonifaciuk, A. Antoniak, P. Błoński, J. Pietrzykowski, M. Marciniak, A. Nazarczuk, L. Wrzosek, A. Nowak, J. Bańkowski.

To jeden z ważniejszych i najlepszych występów naszych pływaków na tak prestiżowej imprezie pływackiej. To dopiero początek roku, a już teraz można poszczycić się osiągnięciami.

Grzegorz Wyszomierski 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe