17
2020
2018-05-15

I LO pod naukowym patronatem WAT


25 kwietnia 2018 roku miało miejsce podpisanie listu intencyjnego, który zapoczątkował naukowy patronat, jakim Wojskowa Akademia Techniczna obejmuje I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej–Curie w Sokołowie Podlaskim.

Trójstronne porozumienie podpisali w Warszawie Rektor WAT płk dr hab. inż. Tadeusz Szczurek, starosta sokołowski – Leszek Iwaniuk, wicestarosta sokołowski – Marta Sosnowska oraz dyrektor I Liceum – Teresa Oliwińska.

Akt podpisania umowy poprzedziła prezentacja potencjału naukowo-dydaktycznego uczelni, przedstawiona przez płk. dr Wiesława Szczygielskiego w Sali Rycerskiej. W trakcie rozmów omówiono możliwości i warunki współpracy stron, podkreślając wypływające z niej korzyści dla młodzieży liceum.

Celem podjętej współpracy są obopólne działania na rzecz rozwoju i edukacji młodzieży, promowanie wiedzy technicznej i przygotowanie przyszłych kadr inżynieryjno-technicznych na potrzeby polskiej nauki, gospodarki i społeczeństwa.

Umowa obejmuje współpracę dydaktyczną w postaci pomocy i konsultacji metodycznych w prowadzeniu zajęć, współudział w organizacji konkursów naukowych i spotkań kulturalnych.

List intencyjny uwzględnia zobowiązania szkoły do propagowania oferty studiów w Wojskowej Akademii Technicznej oraz, na zasadzie wzajemności, udział w uroczystościach organizowanych przez strony.

Po uroczystym podpisaniu aktu goście mieli możliwość zobaczenia warunków, jakimi dysponuje uczelnia, odwiedzili bazę laboratoryjną i pracownie naukowe w Katedrze Zaawansowanych Materiałów i Technologii Wydziału Nowych Technologii i Chemii oraz Instytut Systemów Elektronicznych Wydziału Elektroniki.
 

Teresa Oliwińska, dyrektor I Liceum 
Fot. Walenty Walenciej

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe