2
2019
2018-05-15

I Kosowski Maraton Fitness


W kwietniową sobotę na hali sportowej Zespołu Szkół w Kosowie Lackim odbył się I Kosowski Maraton Fitness. W tym niezwykłym wydarzeniu wzięło udział około 60 osób i to nie tylko kobiet - wynik imponujący tym bardziej, że to pierwszy tego typu Maraton w Kosowie. Organizatorami wydarzenia były: Zespół Szkół w Kosowie Lackim oraz Szkoła Podstawowa w Kosowie Lackim.

Zajęcia prowadziły trzy wyjątkowe instruktorki: Maria Jasko, Iwona Wyszomierska i Katarzyna Rodzik Maliszewska. Maria Jasko - medalistka Mistrzostw Świata i multimedalistka Mistrzostw Europy w Karate Kyokushin, a na co dzień nauczycielka w Zespole Szkół w Kosowie Lackim, postawiła na fitness siłowy. Skutecznie motywowani uczestnicy Maratonu doskonale radzili sobie z zadaniami stawianymi przez trenerkę. Iwona Wyszomierska - choreograf i trener Zespołu Tanecznego "Tempo" oraz nauczycielka Szkoły Podstawowej w Kosowie Lackim, zaproponowała zumbę. Taneczność i rytmiczność tej części Maratonu stanowiła doskonałe uzupełnienie dla wyzwań siłowych z części pierwszej Maratonu. Kasia Rodzik Maliszewska - pochodząca z Kosowa Wicemistrzyni Polski, wielokrotna Finalistka Olympia Amateur Spain, Miss Universe i trenerka Bikini Fitness zaproponowała zestaw ćwiczeń rzeźbiących sylwetkę, jak widać po sylwetce Mistrzyni - bardzo skutecznych. Pani Kasia dodatkowo zaprezentowała swój medal i puchar niedawno zdobyte podczas zawodów na Malcie oraz opowiedziała uczestniczkom Maratonu o swojej drodze zawodowej z małego miasteczka, jakim jest Kosów Lacki, na światowe wybiegi Bikini Fitness.

W przerwach pomiędzy treningami organizatorzy zapewnili dodatkowe atrakcje: spotkanie z dietetykiem, degustację pełnowartościowych soków owocowych oraz możliwość przyłączenia się do akcji #Komórkomania, prowadzonej przez Zespół Szkół w Kosowie Lackim, a polegającej na zbieraniu materiału genetycznego od osób, które chcą trafić na listy potencjalnych dawców szpiku kostnego i być może w przyszłości uratować życie swoim bliźniakom genetycznym chorym na białaczkę.

Wszyscy uczestnicy Maratonu otrzymali pamiątkowe certyfikaty potwierdzające udział w tym wyjątkowym i historycznym wydarzeniu, a trenerki prowadzące zajęcia otrzymały specjalne podziękowania z rąk pana Jana Słomiaka - Burmistrza Kosowa Lackiego, który sprawował patronat honorowy nad wydarzeniem.

W opinii uczestników i organizatorów I Maraton Fitness zorganizowany w Kosowie był imprezą bardzo udaną i potrzebną. Już są plany dotyczące kolejnych edycji.
 

 
Info: LO w Kosowie Lackim 
Fot. Natalia Grelik

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe