17
2020
2019-04-16

„I JUŻ NIE JESTEŚ SAM”  


Wielokrotnie w naszym tygodniku pisaliśmy o słynnych karnawałowych balach charytatywnych, które od kilku lat pod tym hasłem odbywają się w Kosowie Lackim. W tym roku bal również się odbył, a kończący się Wielki Post to dobry czas, żeby o tym napisać. O imprezie przypomnieli nam jej organizatorzy z Urszulą Krzymowską na czele, życząc jednocześnie z okazji Świąt Zmartwychwstania Chrystusa życzą wszystkim ludziom dobrej woli wielu łask Bożych i przekazując pragnienie, aby Jezus odradzał nas na nowo, a dobro okazane innym niech powraca po stokroć większe.

Tegoroczny bal odbył się na zakończenie karnawału, czyli 2 marca i, jak ocenia wielu uczestników i organizatorzy, był chyba najbardziej udany z dotychczasowych. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął ks. dr Paweł Anusiewicz, proboszcz parafii p.w. Narodzenia NMP w Kosowie Lackim. Organizatorem była Rada Rodziców na czele z nieocenioną Panią Urszulą Krzymowską. Celem balu była zbiórka funduszy na protezę ręki dla Łukasza. Jak zwykle nie zabrakło ludzi dobrej woli, o otwartych sercach.  Z każdej strony płynęła pomoc, serdeczność, chęć bycia z drugim w potrzebie. Łukasz przekazał też coś od siebie dla Karola na rehabilitację. Osoby zaangażowane w wydarzenie sądzą, że dzięki pomocy osobom potrzebującym można zatrzymać się i zastanowić, co naprawdę w życiu jest wartością.

Organizatorzy są wdzięczni za okazane serce wszystkim uczestnikom balu, ale także firmom oraz osobom, które bezpośrednio pomogły w przygotowaniu imprezy. Do tego grona należą: senator Waldemar Kraska, ks. Krzysztof Kisielewicz, Małgorzata i Bogusław Jakubaszek- sala „U Jakuba”, Dariusz i Janusz Zakrzewscy- Zakłady Mięsne Zakrzewscy, Elżbieta i Kazimierz Świderscy- Zakłady Mięsne Świderscy, Katarzyna i Piotr Ołdakowscy, Wojciech Jańczuk – firma Komagra, Andrzej Minarczuk- Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kosowie Lackim, Robert Marczak - Piekarnia Robson, Iwona Wojtczuk - „Jawa”, Ewa Rutkowska dyr. MGOK w Kosowie Lackim, Hanna Przesmycka – dyr. Zespołu Szkół w Kosowie Lackim, młodzież z Zespołu Szkół Rolniczych w Sokołowie Podlaskim, dyrektor Grażyna Niemierka, nauczyciele, rodzice dzieci ze szkoły podstawowej oraz przedszkola w Kosowie Lackim, Łukasz Styczewski, Wojciech Kraska, Marek Wrzosek, Łukasz Wojewódzki, Henryka Zecer, Anna Brodacka, Urszula Iwanowska, Wanda Grzymała, Małgorzata Marczak. Sklepy: Gama, Mila, Groszek, Pralnia Bryza w Sokołowie Podlaskim, Paweł Bindas – fotobudka, Zespół Akces: Krzysztof, Tomasz i Marek Grzymała, DJ Bartek Socha, Anna i Jarosław Zaranek.

Podziękowania należą się osobom i instytucjom, które przekazały przedmioty na licytację: Agnieszce Lipce, Krzysztofowi Skarżyńskiemu, Rafałowi Siwkowi, Marii Dąbkowskiej oraz Annie i Dariuszowi Skarżyńskim za voucher na Flayspot oraz TVP, Polskie Radio oraz TVN.

Wyjątkowo serdeczne podziękowania organizatorzy składają na ręce pani Jadwigi Domańskiej (na zdjęciu obok senatora W. Kraski), zawsze pogodnej, która nawet w chwilach troski potrafi wywołać radość (otrzymała niespodziankę - błogosławieństwo od Papieża za jubileusz 10– lecia zaangażowania w dzieło pomocy innym) oraz Teresie Buczyńskiej, Katarzynie Żochowskiej, Elżbiecie Poniatowskiej, Krystynie Rojek, Annie Gromek, Barbarze Pietrzykowskiej, Krystynie Zięba, Łukaszowi Zięba, Agnieszce Brzozowskiej, Agnieszce Oleszczuk, Krystynie Zawadzkiej, Gertrudzie Niemiec, Iwonie Owsiance, Zbigniewowi Wyszomierskiemu, Agnieszce Trzcińskiej, Marioli i Tomaszowi Brodackim, Hannie Radomskiej, Agnieszce Trzcińskiej, Monice Żochowskiej, Elżbiecie Żochowskiej, Michałowi Poniatowskiemu, Martynie Pietrzykowskiej i wielu innym, których nie jesteśmy w stanie wymienić.   
J.O. 
Fot. Organizatorzy

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe