17
2020
2017-02-19

„I JUŻ NIE JESTEŚ SAM”


Pod takim hasłem w sobotę 4 lutego b.r. w Kosowie Lackim na kolejnym Balu Charytatywnym spotkało się wiele osób dobrej woli, chcących nieść pomoc drugiemu człowiekowi. Tym razem zbierano środki dla Szymona. Dwa dni wcześniej z ramach akcji w Kosowie pojawił się krwiobus z Siedlec i 32 osoby oddały krew.

Osobą odpowiedzialną za całokształt przedsięwzięcia była Urszula Krzymowska, a wydarzenie honorowym patronatem objął ks. kanonik Tomasz Pełszyk, Proboszcz Parafii pw. NNMP w Kosowie Lackim. Pani Urszula kolejny raz udowodniła, że wspólna zabawa może być doskonałym sposobem na zorganizowanie lokalnej społeczności dla dobra potrzebujących. Atmosfera balu była wyjątkowa, ponieważ przyświecał mu szczytny cel. Wszyscy bawili się wspaniale do rana i byli hojni w czasie licytacji zgromadzonych przedmiotów.
Szczególne podziękowania należą się też darczyńcom przedmiotów do aukcji. Ofiarodawcami byli - ks. Paweł Rytel Adrianik, ks. Krzysztof Kisielewicz, Agnieszka Lipka, Krzysztof Skarżyński, Iwona Owsianka, Aneta Kocak, Daniel Koroś, Kamil Piekarski i Oddział Patologii Noworodka z Sokołowa Podlaskiego.

Organizatorzy wyrazy wdzięczności kierują też do sponsorów, którzy wiernie wspierają inicjatywę. Są to: Sala u Jakuba w Kosowie Lackim - Małgorzata i Bogusław Jakubaszek, Zakłady Mięsne ZAKRZEWSCY - Dariusz i Janusz Zakrzewscy, Zakłady Mięsne ŚWIDERSCY - Elżbieta i Kazimierz Świderscy, Zakłady Mięsne WIERZEJKI, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kosowie Lackim - prezes Andrzej Minarczuk, Łukasz Styczewski, Piekarnia Kosów Lacki - Daniel Koroś, Piekarnia ROBSON Łochów - Robert Marczak, Fotobudka Sokołów Podlaski – Łucja i Paweł Bindas, GAMA Kosów Lacki - Grażyna Rurarz, GROSZEK Kosów Lacki - Grażyna i Grzegorz Kalinowscy, MILA Kosów Lacki, Katarzyna i Piotr Ołdakowscy, pralnia BRYZA Sokołów Podlaski, Ewa i Sławomir Wojewódzcy, Iwona Wojtczuk, Katarzyna i Mirosław Jurkowscy, Krzysztof Grelik.

Niezapomniane chwile na parkiecie, wspaniała zabawa to zasługa niezastąpionych członków zespołów AKCES i Marka Krzymowskiego oraz zaproszonych gości: zespołu CONVERS i DJ Łukasza Plasa. Poczęstunek zapewniła życzliwa i niezastąpiona ekipa: Jadwiga Domańska, Barbara Niemira, Iwona Owsianka, Elżbieta Poniatowska, Agnieszka Brzozowska, Katarzyna Żochowska, Grażyna Żochowska, Krystyna Zawadzka, Barbara Pietrzykowska, Łukasz Zięba, Krystyna Zięba, Anna Gromek, Robert Tręda, Małgorzata Marczak, Teresa Buczyńska i wiele innych osób, na wymienienie których brakuje miejsca. Obsługę fotograficzną i filmową przygotowali: Anna i Jarosław Zaranek.

Jak zwykle można było liczyć na Rodziców i Grono Pedagogiczne przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum w Kosowie Lackim. Po raz kolejny obsługę kelnerską zapewniła Dyrektor Zespołu Szkół w Kosowie Lackim Hanna Przesmycka wraz z młodzieżą. Pod czujnym i profesjonalnym okiem Iwony Poniatowskiej, młodzież sprostała wyzwaniu.
Wyjątkowe ukłony należą się dwóm młodym ludziom, którzy po raz kolejny od pierwszych dni przygotowań do finału zaangażowali się w pomoc. Są to Michał Poniatowski z Publicznego Gimnazjum w Kosowie Lackim oraz Mateusz Żochowski z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim. Dzięki zaangażowaniu tak wielu osób niemożliwe staje się możliwe.
Organizatorów cieszy, że bale w Kosowie stają się tradycją, a kosowianie i nie tyko są coraz bardziej otwarci na potrzeby innych rozumiejąc, że nikt nie powinien być sam w trudnych momentach życia.


J.O.« wróć | komentarze [7]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Spójrzcie na Jakubaszka, po raz kolejny pcha się pod obiektyw, tak aby go tylko nie obcięło. Wielki społecznik na zdjęciach a w realnym życiu człowiek bezduszny i zadufany w sobie. Niejednemu w życiu zaszkodził, ale zła karma wraca, wiec mam cichą nadzieję iż do niego również ta karma wróci

zibi
2017-12-16 22:40:23

Największa zenada to wlasciciel sali na jtorej byl bal charytatywny. Poznalem go i do dzisiaj zaluje, iz spotkalem go na swej drodze zycia


2017-09-24 18:56:02

Czy kwota zebrana jest tajemnica ze do tej pory cisza

Mieszkaniec Kosowa
2017-02-28 13:14:31

Brawa należą się dla tych co dali początek balom charytatywnym w Kosowie, za wspaniały pomysł tej szlachetnej akcji, za przetarcie szlaków, za wieloletni trud organizacji! Ale cóż, nie wszyscy zabiegają o to, aby błyszczeć. Jeśli już gratulować i dziękować, to należy dziękować wszystkim.


2017-02-27 17:41:15

Żenada, kwiaty dla wybranych a pozostali darczyńcy.....?????

Ciekawski
2017-02-24 19:20:47

Gdzie mozna sprawdzic jak byly rozliczane poprzednie bale

ZainteresowanyHV2
2017-02-22 20:05:34

Ile zebrano środków?

Darczyńca
2017-02-20 11:42:22
Strona 1/1


Dane kontaktowe