17
2020
2020-06-29

I Gnojno Light Ultra Trail i nasi biegacze!


 W ostatni weekend rozegrano pierwszy w historii G.L.U.T czyli Gnojno Light Ultra Trail oraz 24h Challenge. 
 
W malowniczej miejscowości Gnojno nad Bugiem zebrali się biegacze specjalizujący się w biegach ultra trail jak też amatorzy, którzy chcieli spróbować swoich sił w biegach górskich. Biegi Ultra Trail to biegi w terenie z ukształtowaniem górskim lub biegi w górach. Gnojno nad Bugiem z powodzeniem spełnia kryteria takich biegów, a 14 – sto kilometrowa trasa, na której wyznaczono bieg, zawierała dwa ekstremalne podbiegi, z czego jeden przekraczał nawet nachylenie 40 stopni, co wymagało niezwykłego wysiłku dla jego pokonania. Zawodnicy mieli do przebiegnięcia dwie pętle po 7 km każda. Poza bardzo trudnymi podbiegami, zawodnicy musieli zmierzyć się z wysoką temperaturą i dużą wilgotnością powietrza. 
 
W tym bardzo trudnym biegu udział wzięło czworo zawodników z grupy Pędzące Leniwce: Grażyna Choma, Marek Choma, Daniel Krakowski i Karol Krakowski. W zawodach 24 – godzinnych udział wziął Mateusz Piotrowski.
 
W zawodach na dystansie 14 km najlepszy zawodnik z sokołowskich biegaczy to Marek Choma, który z czasem 1:20,15 zajął 29 miejsce. Następny był Karol Krakowski, który z czasem 1:27,49 był 47, a Daniel Krakowski z czasem 1:27,56 był 48. Grażyna Choma z czasem 1:43,16 była 56, a wszyscy startowali w stawce 100 zawodników w kategorii OPEN kobiet i mężczyzn.
 
W zawodach 24 – godzinnych zawodnicy biegali od g. 16 w sobotę do g. 16 w niedzielę – można było stosować przerwy 
i nocleg oraz dożywianie, a celem zawodników było pokonanie jak największej ilości kilometrów. W tym ekstremalnym wyzwaniu kilku zawodników zaliczyło dystans powyżej 100 km.
 
Gratulujemy naszym zawodnikom, którzy debiutowali w tej formule i życzymy dalszych udanych startów w biegach Ultra Trail.

Juliusz Nowicki
Karol Krakowski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe