17
2020
2018-06-14

Humaniści z Sadowej uczestnikami międzynarodowego projektu


Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim włączyli się 19 maja w obchody Dni Sokołowa. Humaniści z klas pierwszej i drugiej mieli bowiem okazję uczestniczyć w kolejnym etapie prestiżowego Międzynarodowego Projektu STEAM4YOUTH.

Pierwsza część zajęć w języku wykładowym angielskim odbyła się już w lutym, w gościnnych murach Politechniki Warszawskiej z pracownikami naukowymi z uniwersytetu w Barcelonie. W Sokołowie natomiast młodzież przedstawiała efekty wówczas zainicjowanych działań i warsztatów socjologicznych. Mieszkańców miasta poproszono o wypełnienie ankiet dotyczących transportu publicznego w naszym mieście, a druga grupa miała za zadanie przeprowadzenie gry edukacyjnej, w której od wyboru sposobu przemieszczenia się dwóch niewidzących się osób, zależał czas dojazdu na miejsce każdej z nich. Gra uświadamiała uczestnikom, że wybór wpływa nie tylko na dokonującą wyboru osobę, ale i na losy innych ludzi. Mieszkańcy miasta chętnie włączyli się w inicjatywę młodych, dzięki czemu badający mogli w pełni przeprowadzić projekt.

Nad wszystkim czuwał pan Jarosław Krakowski oraz przedstawiciele z Politechniki Warszawskiej. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za chęci i inicjatywę. Nieocenieni byli również dyrektor Marcin Celiński i pracownicy Sokołowskiego Ośrodka Kultury, pomagający w przygotowaniu miejsca na realizację projektu. Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc.
 

 
Iryna Prylepa, uczennica I Liceum 
Fot. I LO w Sokołowie Podl.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe