17
2020
2017-10-02

Hubertusowe atrakcje w Sterdyni


W sobotę 30 września o godz. 14.00 kilkunastu jeźdźców paradnie przejechało ulicami osady od Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu do Pałacu Ossolińskich. W ten widowiskowy sposób rozpoczął się I Gminny Hubertus w Sterdyni. Organizatorami imprezy byli: Stajnia u Macieja z Kolonii Seroczyn, Urząd Gminy, GOKiS i Hotel Pałac Ossolińskich.

Do tej roku w ostatnią sobotę września na zakończenie letniego sezonu Stajnia u Macieja z Kolonii Seroczyn organizowała Hubertusa u siebie. Jest nadzieja, że to  święto myśliwych, leśników, jeźdźców i koniarzy jako impreza gminna stanie się tradycją. Z korzyścią dla całej lokalnej społeczności.
W rozległym pałacowym parku przygotowano atrakcje typowe dla tego typu wydarzeń: konkurencje sprawnościowe i pokazy jeździeckie oraz finałową gonitwę za lisem. Dzieci mogły liczyć na darmowe przejażdżki konne czy grę w paintball. Zaprezentowały się również lokalne koła łowieckie. Nie zabrakło darmowego poczęstunku z dziczyzny, grochówki, ogniska oraz zabawy z DJ-em. Przy okazji Hubertusa można też było poznać niezwykłą, ponad 300-letnią historię wyjątkowego miejsca, jakim jest zespół pałacowo-parkowy w Sterdyni oraz spróbować potrawy z pałacowej restauracji. Niecodzienne atrakcje przyciągnęły wielu gości, tym bardziej, że słoneczna pogoda sprzyjała tego typu imprezie.
Warto dodać przy okazji, że teren zabytkowej posiadłości jest ogólnie dostępny dopiero od maja tego roku. Natomiast w Hotelu Pałac Ossolińskich od lat odbywają się wesela, konferencje i różnego typu spotkania. Warto to miejsce odwiedzić szczególnie teraz, kiedy parkowe drzewa pięknie prezentują się w jesiennej szacie i dodają uroku pięknie odrestaurowanym budowlom. Pragnieniem właścicieli jest promocja regionu, w tym lokalnej kultury i sztuki. W planach jest między innymi park rzeźby na terenie pięknego przypałacowego parku.

J.O.
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe