17
2020
2012-02-24

Holowanie na gazie


ze względów obowiązujących przepisów, takie holowanie jest niezgodne z prawem, gdyż masa pojazdu ciągnącego wynosiła 2800 kg DMC (dopuszczalna masa całkowita), a pojazdu ciągnionego 22 400 kg DMC, to jeszcze linka pomiędzy nimi była tylko dwumetrowej długości.  Podczas kontroli okazało się również, że kierowca Jelcza jest pijany. W organizmie miała ponad 2 promile alkoholu.

 

Jak ustalili policjanci, Jelcz zepsuł się w drodze do Węgrowa. To z tej drogi, koledzy postanowili go odholować dostawczym Volkswagenem.  Około 10 kilometrów, ten zagrażający bezpieczeństwu zestaw jechał po drodze krajowej nr 62, jadąc również  przez jedną z najruchliwszych ulic w mieście. Na szczęście zanim doszło do tragedii, jazdę tą przerwali policjanci.

 

Kierowcy Jelcza już zatrzymano prawo jazdy. Niebawem odpowie przed Sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwym. Za niezgodne z prawem holowanie ukarany zostanie również kierowca Volkswagena.

 

Oficer Prasowy

KPP Sokołów Podlaski

asp.szt. Sławomir Tomaszewski

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Chciałbym sie dowiedzieć jaki artykuł Kodeksu Drogowego został naruszony? Holującym był volkswagen transporter, a holowanym jelcz. Pomijając, że takie holowanie jest niezgodne z prawem, gdyż masa pojazdu ciągnącego wynosiła 2800 kg DMC (dopuszczalna masa całkowita), a pojazdu ciągnionego 22 400 kg DMC Oficer Prasowy KPP Sokołów Podlaski asp.szt. Sławomir Tomaszewski

drakar
2012-02-26 15:58:09
Strona 1/1


Dane kontaktowe