17
2020
2019-02-08

Holomaker w I Liceum - warsztaty z naukowcem z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej


 Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim 23 stycznia uczestniczyli w pasjonujących warsztatach z naukowcem z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej. Młodzież z drugiej klasy politechnicznej bierze bowiem udział w projekcie unijnym „Holomaker”. Zajęcia dedykowane licealistom prowadził dr inż. Artur Sobczyk.

W czasie warsztatów uczniowie rejestrowali hologramy z wykorzystaniem zestawów, które szkoła otrzymała w ramach projektu. Dało to możliwość poznania metody tworzenia hologramów i sprawdzenie w praktyce zdobytej wiedzy. Zajęcia trwały ponad cztery godziny i były bardzo interesujące. Praca odbywała się w grupach, w ogromnym skupieniu, gdyż wszelakie zakłócenia, w tym rozmowa mogą zniekształcić obraz.

Etapów współpracy w ramach projektu „Holomaker” z Politechniką Warszawską było kilka. Po przygotowaniu teoretycznym, w ramach którego uczniowie zapoznali się z podstawowymi właściwościami fal elektromagnetycznych, zjawiskiem interferencji fal, metodami rejestrowania hologramów, a także poznaniem zestawu do rejestrowania hologramów, przyszedł czas na zajęcia praktyczne. Licealiści mogli poznać w ten sposób metody pracy typowe dla studentów Politechniki Warszawskiej, skutecznie pogłębić wiedzę z zakresu fizyki wybiegającą poza podstawowe wymagania szkolne.
Jarosław Krakowski, nauczyciel ILO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe