17
2020
2014-02-01

Hiszpańskie rytmy w przedszkolu w Zembrowie


W poniedziałek 20 stycznia w przedszkolu w Zembrowie uroczyście podsumowano gminny konkurs pod hasłem „Co Unia Europejska zmieniła w twojej szkole/gminie?”, ogłoszony w ubiegłym roku w ramach innowacji pedagogiczno – organizacyjnej: Unia w Polsce – Polska w Unii, przez nauczycielkI Annę Chmiel i Małgorzatę Kruzę. 

Do przedszkola przybyli laureaci konkursu, wójt gminy, dyrektorzy szkół z gminy Sabnie, rodzice. Spotkanie rozpoczął brawurowy występ zembrowskich przedszkolaków, które przebrane w hiszpańskie stroje ludowe tańczyły w rytm odpowiednich melodii. Nie zabrakło przedszkolnych gitarzystów, „grających” flamenco i przedszkolnej corridy. Wszyscy obecni włączyli się do znanego pląsu o hiszpańskich korzeniach. Odpowiedni klimat stwarzała też wspaniała scenografia. Popis dzieci przygotowała nauczycielka przedszkola w Zembrowie Alicja Goworek.
W dalszej części uroczystości podsumowano konkurs. Jak powiedziała pomysłodawczyni, projekt został skierowany do przedszkolaków i uczniów z gminy Sabnie. Stosownie do kategorii uczestnicy przygotowali prace plastyczne, listy, prezentacje multimedialne, albumy. Prace konkursowe między innymi ukazywały takie inwestycje jak doposażenie OSP, wiejski plac zabaw przy Zespole Szkół w Sabniach, droga Hołowienki – Wymysły, zbiornik retencyjny Niewiadoma, elewatory zbożowe, solary, most w Niewiadomej, E-Urząd, wiejski plac zabaw w Zembrowie. Komisja nagrodziła następujące osoby: kat. I - 1.Mateusz Matusik 2. Weronika Gotowicka, Oliwia Gotowicka, 3. Adrian Kur; kat II. kl. I - 1. Natalia Komosa, II m. Kacper Smolik; kat kl. III - I m. Kamila Warzyńska, II m. Julia Kalinowska, III m. Karolina Benedykciuk; kat IV – I m. Julia Smolik, II m. Emilia Strzała; kat. gimnazja – I m. Eliza Skomorucha, II m. Ewelina Tomaszewska, III m. Marta Pawluczak; album – Aniela Benedykciuk. Nagroda specjalna dla Weroniki Kalisiak za wykonanie makiety. Uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy ufundowane przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych i sponsorów. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem w hiszpańskim stylu.
Jak podkreślali organizatorzy, jak zwykle nie zawiedli rodzice, którzy zawsze angażują się w różne przedszkolne przedsięwzięcia.

JO


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe