17
2020
2013-09-13

Harcerze wspominali wakacje


W piątkowy wieczór 6 września zapłonęło ognisko przy Sokołowskim Domu Harcerza. Przy ogniu zgromadzili się uczestnicy Harcerskiej Akcji Letniej i przyjaciele harcerstwa, w tym rodzice zuchów i harcerzy. 

Spotkanie „Wspomnienie wakacji” prowadziła harcmistrzyni Barbara Kozłowska. Kadra i wychowankowie wspominali swoje fascynujące przygody z dwóch turnusów Zgrupowania Obozów „Ojczysta zagroda” w Jaśkowie k. Pisza i obozu 91 SDH „Tanijas” w Ustroniu. Była tradycyjna gawęda, pląsy i śpiewanki przy dźwiękach gitar, radosne zabawy i gesty przyjaźni.  Przedstawiciele drużyn opowiedzieli też o innych, wakacyjnych przygodach, które przeżyli uczestnicząc w Przystanku PaT w Łodzi i Nocnym Rajdzie w Ostrołęce oraz w wyjazdach rodzinnych.
Druhna komendantka Bożenna Hardej zapraszała na kolejne przedsięwzięcia, w tym na zbliżający się Zlot Hufca p.n. „Śladami ks. gen. Stanisława Brzóski”, w ramach realizacji programu wychowawczego hufca „Śladami historii i tradycji” z okazji 150. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Zlot odbędzie się w ostatni weekend września w Szkole Podstawowej nr 4 im. ks. St. Brzóski. Spotkanie zakończyło się tradycyjnie zawiązaniem kręgu, odśpiewaniem pieśni „Ogniska już dogasa blask” i „Bratnie słowo sobie dajem, że pomagać będziem wzajem...” oraz puszczeniem symbolicznej iskry przyjaźni. 
 
JO


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe