32
2019
2019-04-05

Harcerze pamiętają o Papieżu


Harcerstwo w 22 Drużynie Harcerskiej, do której należą uczniowie oraz absolwenci szkoły w Jabłonnie Lackiej, to nie tylko biwaki, gry i zabawa. To też pamięć o ludziach ważnych, wielkich, takich jak Jan Paweł II.

W 14 rocznicę śmierci Papieża Polaka – 2 kwietnia pion harcerski i starszoharcerski uczestniczył w specjalnej zbiórce poświęconej Papieżowi. Była krzyżówka z zaszyfrowanym hasłem, wspomnienie Papieża oraz oglądanie pamiątek zbieranych przez harcerzy w ramach akcji ZHP "Teczka serdecznej pamięci JPII".

Harcerze, którzy zgromadzili już pamiątki związane z Papieżem Polakiem, chroniąc je tym samym przed zapomnieniem, takie jak zdjęcia, obrazki, gazety, płyty itp. otrzymali od drużynowej phm. Anny Kożuchowskiej-Kurylak legitymacje kustosza zbiorów wydane przez Społeczne Centrum Dokumentacji Pontyfikatu JPII. Pamiątki zostały już zaprezentowane uczniom w szkole i znajdują się w jednej z gablot.

Tego dnia harcerze ruszyli też na ulice Jabłonny Lackiej rozdając mieszkańcom kartki z myślą naszego Papieża Polaka. - Jest nam bardzo miło, że wyjście na Jabłonnę Lacką i rozdawanie myśli JPII spotkało się z ciepłym przyjęciem. Niespodziewanie nasze zuchny dostały słodycze dla drużyny, a jedna z zastępowych nawet dodatkowy znicz do zapalnie przy pomniku Papieża – mówią harcerze. Znicz podarowany przez jedną z mieszkanek Jabłonny Lackiej nasze zastępy wspólnie złożyły wraz z kwiatami i zniczami od 22DH przy pomniku JPII w Jabłońskim parku.

Na tym nie skończyły się jednak obchody 14 rocznicy śmierci Jana Pawła II. Po południu reprezentacja drużyny pod wodzą przybocznej dh. pion. Anety Górskiej wzięła udział w Mszy Świętej oraz warcie przy pomniku Papieża.


Info / Fot: 22DH z Jabłonny Lackiej

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe