17
2020
2019-04-03

Harcerze na podium misji kosmicznej


III miejsce w kategorii wędrownicy, III miejsce na trasie harcerskiej - 2 patrole na podium - taką punktacją zakończył się ZLOT Ziemi Mińskiej w DOBREM dla harcerek i harcerzy z 22 Drużyny Harcerskiej. 22 DH nosi raz tu, raz tam… Tak też stało się podczas weekendu 22-24 marca. Tym razem 22 DH zawitała na Zlocie Ziemi Mińskiej organizowanym przez Hufiec ZHP Mińsk Mazowiecki i jak się okazało - nie mogli oni lepiej spędzić pięknej, marcowej i pełnej słońca soboty!

W piątek reprezentacja drużyny brała udział w zwiedzaniu muzeum poświęconego Konstantemu Laszczce - patronowi szkoły, w której odbywał się zlot, uroczystym apelu, wspólnym śpiewaniu oraz wieczorze planszówek. Tego dnia wszyscy zostali wprowadzeniu w fabułę zlotu - czyli locie na Marsa. W sobotę w 2 patrolach - wędrowniczym i starszoharcerskim 22DH wyruszyła na grę. - Z mapą w ręku i kompasem w dłoni szukaliśmy punktów bezosobowych oraz osobowych, na których wykonywaliśmy różne zadania np: naprawialiśmy marsjańskiego łazika, zbieraliśmy części do sondy kosmicznej – mówią harcerze. Wędrownicy spędzi na trasie około 8 godzin, harcerze starsi zaś 6. - Po fantastycznej grze, z przemiłymi punktowymi, prowadzącej w pięknych okolicznościach przyrody braliśmy udział m.in. w komputerowej symulacji lądowania na satelicie, oglądaliśmy film w planetarium z projektorem rybie oko i eksperymentowaliśmy w genialnych zajęciach chemicznych. Rozmyślaliśmy też nad losem naszej planety i tym, co możemy dla niej zrobić. Do domu wróciliśmy z wieloma pomysłami i garścią pięknych wspomnień - dodają. Był to pierwszy wyjazd działającej od 2 lat 22DH na imprezę pozahufcową, tym bardziej cieszy więc miejsce dwóch patroli na podium.

W skład patrolu wędrowników weszli: Alicja Milik, Kamila Bolewska, Karolina Krasnodębska i Norbert Fiuczek. Patrol starszoharcerski utworzyły zaś: Ewa Milik, Daria Niemierka, Magda Zieniewska, Marysia Pieczyska, Gabrysia Woźniak, Gabrysia Czapska, Julka Fiuczek, Kamila PIichta, Oliwia Przesmycka. Opiekunami patroli byli: phm. Anna Kożuchowska-Kurylak i pwd. Adam Mazurek.
Info / Fot: 22 DH z Jabłonny Lackiej 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe