17
2020
2018-11-13

Harcerze dla Niepodległej


 Ostatni weekend był bardzo pracowity dla harcerek i harcerzy z 22 Drużyny Harcerskiej.
9 listopada wzięliśmy udział w szkolnych obchodach 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Od rana staliśmy na punktach szkolnej gry niepodległościowej przygotowanej przez nauczycieli z Szkoły Podstawowej w Jabłonnie Lackiej, przepytywaliśmy swoich kolegów z wiadomości historycznych, sprawdzaliśmy ich wiedzę w udzielaniu pierwszej pomocy, czy dopingowaliśmy na torze sprawnościowym. Punktualnie o 11.11 podczas apelu szkolnego, odśpiewaliśmy HYMN POLSKI, po nim zaś Hymn ZHP oraz przestawiliśmy informacje dotyczące 100-lecia ZHP i wystąpiliśmy z krótką częścią artystyczną.

Następnego dnia wzięliśmy udział w zbiórce terenowej „LAS WOŁA NAS...”. 22DH nie straszna mgła, jesienna aura, temperatura w okolicy 10 stopni Celsjusza. My nie jesteśmy piecuchami lubiącymi siedzieć w ciepłych czterech ścianach, my lubimy las. – Zbiórkę, przygotowaną przez dh. pwd. Adama Mazurka – współprowadzącego nasza drużynę - zaczęliśmy przygotowaniem wszystkiego do ugotowania grochówki - a więc miejsca na ognisko, skręcenia trójnogu i … przygotowaniem produktów na zupę! Po stwierdzeniu jednej z harcerek - „ja to tylko kanapki robię..." w ruch poszły noże i w leśnych okolicznościach przyrody zaczęło się krojenie marchewki, obieranie zmienników, cebuli... – opowiadają harcerze. Zupa wyszła przepyszna i wbrew obawom – nie znalazły się w niej sosnowe igiełki.

Zbiórka w lesie była też okazją do wyćwiczenia się w strzelaniu z łuku, wiatrówki i sprawdzeniu na linowym torze przeszkód. Oj działo się tego dnia!

W niedzielę 11 listopada na 100-leciu odzyskania przez Polskę Niepodległości i obchodach gminnych nie mogło zabraknąć naszej drużyny. Od samego rana prowadziliśmy akcję KOTYLION DLA POLSKI rozdając biało-czerwone kotyliony.
Od 12:00 uczestniczyliśmy w Mszy Świętej za Ojczyznę. Modlitwę wiernych czytali
dh. Aneta Górska i dh. Damian Bolewski. Potem byliśmy świadkami odsłonięcia jabłońskiego pomnika na 100-lecie Niepodległości Polski. Wartę przy pomniku pełnili:
dh. Alicja Milik, dh. Kamila Bolewska, dh. Jakub Niemirka, dh. Jakub Przystupa,
dh. Anna Gawryluk, dh. Julia Fiuczek.

Po uroczystościach harcerze uczestniczyli w uroczystym apelu drużyny, na którym przyznano nagrody za jesienny konkurs fotograficzny oraz zawody strzelania z łuku, wiatrówki i tor przeszkód, które odbyły się dzień wcześniej.

Druhna Marysia Pieczyska mianowana została zastępową zastępu ISKRY. Nagrody w konkursie fotograficznym otrzymali: dh. Kamila Bolewska, dh. Martyna Sankowska,
dh. Damian Bolewski, dh. Gabriela Strzałkowska, dh. Daria Małko, dh. Daria Niemierka, dh. Ewa Milik, dh. Magda Zieniewska, dh. Kamila Plichta, dh. Gabriela Woźniak,
dh. Oliwia Przesmycka, dh. Kinga Zdunek, dh. Maja Mięsak.  

Mistrzami strzelania z wiatrówki zostali: dh. Aleksandra Koc i dh. Michał Ołtarzewski.
II miejsce zajęła dh. Gabriela Strzałkowska, III dh. Bartek Niemirka. Wyróżnienie otrzymały: dh. Kornelia Lipka i dh. Oliwia Koc. Mistrzem strzelania z łuku został dh. Jakub Niemirka, II miejsce zajęła dh. Oliwia Przesmycka, a III dh. Jan Kryszczuk.
W torze sprawnościowym najszybsza była dh. Ewa Milik, II miejsce zajęła dh. Marysia Pieczyska, a III - dh. Jakub Przystupa.

Weekend był dla nas bardzo pracowity... ale 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości świętuje się tylko raz!

Drużynowa – phm. Anna Kożuchowska-Kurylak SERDECZNIE dziękuje RODZICOM harcerzy - za przywiezienie ich na uroczystości. Harcerkom i Harcerzom z 22 Drużyny Harcerskiej - za piękny udział w uroczystościach. Pokazaliście, że jesteście drużyną, która potrafi nie tylko się bawić na zbiórkach i biwakach, ale też PEŁNIĆ SŁUŻBĘ i dawać świadectwo swojego PATROTYZMU.
Info / Fot: 22 DH z Jabłonny Lackiej

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe