17
2020
2012-09-14

Harcerze dla najmłodszych mieszkańców


Piękne tereny wokół Sokołowskiego Domu Harcerza służą nie tylko harcerzom. We wtorek 28 sierpnia wokół ogniska razem z harcerzami z 9 SDH im. Szarych Szeregów zgromadzili się uczniowie z sokołowskich szkól podstawowych, którzy w sierpniu brali udział w programie „Nauka organizowania czasu wolnego”, przygotowanym przez pracowników Centrum Pomocy Socjalnej w Sokołowie.

Grupa piętnaściorga dzieci spotykała się na zajęciach we wszystkie wtorki sierpnia. Pracownicy CPS starali się czas spotkań wykorzystać jak najlepiej, ucząc dzieci, jak można spędzać wolny czas.
- Dziś jesteśmy na terenie Domu Harcerza, dzieci patrzą na to, jak harcerze działają, organizują sobie czas, bawią się z nimi. Na zakończenie dzisiejszego spotkania uczestnicy programu dostaną plecaki z przyborami szkolnymi. Cotygodniowe spotkania były dla dzieci  atrakcyjniejsze również dzięki hojności darczyńców: ORPA ufundowała materiały piśmienne i nagrody za udział w konkursach, Pani Notariusz Urszula Flaga pobyt dzieci w Klubie Zabaw przy ulicy Pięknej,  inni, m. in. pan Jacek Molski,  pan Waldemar Skarżyński, Zakłady Mięsne SOKOŁÓW” S.A. , PSS „Społem” zadbali o to, żeby dzieci nie były głodne - powiedziała pani Alicja Ratyńska, koordynator i realizatorka programu.
Janusz Korczak, patron hufca ZHP Sokołów Podlaski powiedział: „Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni. Razem łatwiej, radośniej, mądrzej i bezpieczniej”, a więc taka współpraca ważna jest również dla harcerzy. Pamiątką po spotkaniu jest również
wspólna fotografia.
JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe