17
2020
2019-01-30

Harcerze biwakiem rozpoczęli ferie


Z 25 na 26 stycznia pod hasłem FANTAZJOERCY odbył się w szkole w Jabłonnie Lackiej biwak 22DH. Podczas biwaku gościliśmy fantastyczną ekipę z 29 DH „Pogodni” z Ostrowi Mazowieckiej.

Biwak rozpoczął się wspólnym apelem prowadzonym przez oboźną dh. Kingę Zdunek oraz przydziałem do domów w szkole magii, którego dokonała Tiara Przydziału. Każdy z harcerzy otrzymał krawat symbolizujący przynależność do jednego z domów. Potem zaś zaczęły się lekcje - najpierw mugoloznawstwa (czyli pierwsza pomoc) poprowadzone przez urocze czarownice z 22DH, później megaśpiewnia czyli wspólne śpiewanie.

W nocy odbyło się Przyrzeczenie Harcerskie i Obietnica Zucha, na które ponad 60 osobową grupą musieliśmy dojść do pobliskiego lasu. 7 harcerzy i harcerek (Oliwia Przesmycka, Kornelka Lipka, Oliwia Koc, Nikola Kowalewska, Maja Czopska, Jan Kryszczuk, Michał Ołtarzewski) otrzymało harcerki krzyż, jedna zuchna Asia Kryszczuk - znaczek zucha! W pięknych leśnych, zaśnieżonych okolicznościach przyrody, w towarzystwie zaproszonych gości i rodziców stali się pełnoprawnymi członkami ZHP. Serdecznie w tym miejscu dziękujemy strażakom ochotnikom z Dzierzb oraz policji za zabezpieczenie naszego przemarszu.

Wyjście na ognisko poprzedziło wręczenie harcerkom i harcerzom z 22DH – czapek drużyny wyszytych przez panią Ewę Pieczyską, której z całego serca dziękujemy! Czapki skradły nasze serca i są najpiękniejsze na świecie!

Po powrocie do szkoły odbyło się uroczyste wręczenie pagonów drużyny. Oczywiście noc nie zakończyła się na tym. Były słodycze z miodowego królestwa, a po słodkościach gra nocna - „Alarm w szkole magii”, w której doszło do licznych wypadków takich jak upadek z miotły, poparzenie przez eliksir, ugryzienie przez Hipogryfa itp. Oczywiście w zamku nocą straszyło.

Poranek rozpoczął wspólny taniec mugoli i kolejne lekcje: odczytywanie starożytnych run, historia magii, majsterka. Nie obyło się też bez gry patrolowej, podczas której za wykonane zadania harcerze z poszczególnych domów otrzymywali złoty znicz! Zadania były tak różne i zakręcone jak cały nasz biwak. Biwak zakończył wspólny apel obydwu drużyn.

Serdecznie dziękuję rodzicom harcerzy za smaczne ciasto i przetwory na kanapki, pomoc w zrobieniu zakupów, ugotowanie pysznego obiadu, drewno na ognisko, pomoc w zabezpieczeniu przemarszu harcerzy, zakup czapek, wyszycie 22DH na czapkach i tym samym najpiękniejsze czapki drużyny.

Jest Państwa tyle, że nie sposób wyliczyć wszystkich. Serdecznie dziękuję, że mogę na państwa liczyć nie tylko przy okazji biwaku, ale też w codziennej pracy drużyny! Dziękuję paniom Ewie Litwiniak, Elwirze Kudaszewicz i Agnieszce Deniziak za wsparcie i pomoc. Paniom Renacie Lalak i Renacie Kryszczuk za piękną współpracę. Dyrekcji za możliwość przeprowadzenia biwaku w szkole. Dh. pwd. Adamowi Mazurkowi za pomoc w prowadzeniu drużyny i organizacji biwaku. To wielkie grono "pomocników" jest na miarę złota! Ta drużyna to też i Wy! DZIĘKUJĘ!

Drużynowa 22Dh
pwd. Anna Kożuchowska-Kurylak


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

www.wiescisokolowskie.pl/galeria/228,zimowy-biwak-22-dh.html

 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe