17
2020
2018-07-17

„Harcerstwo dawniej i dziś”


Pod takim hasłem odbył się biwak 22 Drużyny Harcerskiej z Jabłonny Lackiej pod namiotami w Gródku. Harcerze podczas biwaku wrócili do harcerskich korzeni i od samego początku przygotowali sobie miejsce biwakowania, począwszy od toalety, skończywszy na miejscu na ognisko, rozstawianiu namiotów czy trójnogu do kociołka. Bawili się w dawne harcerskie gry i zabawy i mimo, że pogodna nie rozpieszczała harcerzy – biwak zaliczyć trzeba do bardzo udanych.

"Każdy osioł potrafi być dobrym skautem podczas pogody" mawiał gen. Robert Baden-Powell. A co zrobić, jak podczas biwaku pada i pada? To proste oto przepis: głównym jego składnikiem jest zgrana ekipa harcerzy, przyprawiona umacniającą się przyjaźnią między członkami drużyny, garścią optymizmu połączoną z wielkim poczuciem humoru i radością i mamy - udany biwak w kroplach deszczu!

Drużynowa phm. Anna Kożuchowska-Kurylak wraz z harcerzami serdecznie dziękują Państwu Elżbiecie i Pawłowi Fiuczkom za nieocenioną pomoc logistyczną przy biwaku i pyszne ciasto, pani Jadwidze Bolewskiej za pyszne ciasto, pani Agnieszce Niemirka i Katarzynie Niemierka za przepyszny obiad i fantastyczne kotlety! Dziękujemy pani Agnieszce Deniziak za cudowne, piosenki harcerskie, które na stałe wejdą do naszego śpiewnika, dh. Marcie Kosińskiej za miłe słowa i pokazanie, że harcerstwo to fantastyczna przygoda, która na lata zostaje w sercu harcerza! Dziękujemy dh. Adamowi Mazurkowi za kierowanie biwakiem, piękne chwile, pomysł na biwak pod namiotami! A przed harcerzami teraz...obóz drużyny! Do zobaczenia w Sztutowie!
 

Info / Fot: 22DH "Pędziwiatry" 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe