43
2019
2019-09-20

Harcerskie działania pełną parą!


Harcerki i harcerze z 22 Drużyny Harcerskiej AZUMUTY im. Tadeusza Zawadzkiego ps. ZOŚKA działają „pełną parą”. 14 września odbyła się pierwsza zbiórka pionu zuchowego ŁOWCY PRZYGÓD, który powstał przy drużynie.

ŁOWCY PRZYGÓD to fantastyczne dzieciaki, które spotkały się, by wyruszyć do krainy ZUCHOLANDII. Zuchy poznały 3 druhny: Martynę Sankowską, Majkę Mięsak i Magdę Zieniewską, które wspólnie z misiem ŁOWCĄ PRZYGÓD przygotowały dla nich mnóstwo atrakcji m.in. grę, podczas której zuchy robiły misiowy przysmak, rozwiązywały krzyżówkę, przechodziły przez pajęczynę, uczyły się okrzyków. Zuchy zmierzyły się też w różnych zabawach, dowiedziały się jak wygląda znaczek zuch i zrobiły .... podpłomyki! Ktoś jeszcze chce dołączy do super zuchów z 22DH? ZAPRASZAMY!

Rano zuchy opanowały harcdomek, a po południu harcerki i harcerze zebrali się na wspólnej zbiórce w Gródku, podczas której odbył się Turniej Zastępów o Złotą CHOCHLĘ. Zapłonęły więc 4 ogniska i w mgnieniu oka całą okolicę zaczął wypełniać zapach gotowanych, pysznych potraw. A co znalazło się menu harcerzy? Naleśniki, spaghetti, gulasz po grecku i rosół! PALCE LIZAĆ! Niestety trofeum - Złota Chochla - mogła trafić tylko do jednego zastępu. Jury w składzie: pani Elwira Kudaszewicz, pani Agnieszka Deniziak, dh. Anna Kożuchowska-Kurylak, dh. Martyna Sankowska i dh. Adam Mazurek - drużynowy AZYMUTÓW - długo debatowało i smakowało potrawy. Złotą chochlę otrzymał najmłodszy zastęp – ISKRY, którego zastępową jest Marysia Pieczyska. Wszyscy członkowie drużyny otrzymali w nagrodę menażkę lub harcerski niezbędnik!

Dzień później, w niedzielę 15 września 22 Drużyna Harcerska uczestniczyła w obchodach 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w Krzemieniu w gminie Jabłonna Lacka. Wzięliśmy udział w Mszy Świętej. Oliwia Koc, Aleksandra Koc, Gabriela Strzałkowska, Maja Czopska pełniły warty przy pomniku. Oliwia Przesmycka i Magda Zieniewska zapaliły znicze. W ten sposób uczciliśmy pamięć tych, którzy walczyli i polegli w obronie naszego kraju. Następnie wzięliśmy udział w uroczystym przemarszu.

Po oficjalnych uroczystościach czas spędziliśmy na pikniku historycznym w Krzemieniu nad Bugiem, gdzie mogliśmy obejrzeć rekonstrukcję bitwy. Podczas pikniku rozdawaliśmy m.in. okolicznościowe kotyliony. Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy na ten dzień przygotowali pyszne ciasto, pomagali przy stoisku, przywieźli stoliki, obrusy, dekoracje i przywieźli nas - harcerzy na uroczystość! Dziękujemy Pani Agnieszce Deniziak, która jest zawsze z nami, kiedy jej potrzebujemy! Drodzy rodzice, pani Agnieszko - bez Waszej pomocy nie dalibyśmy rady!

Harcerzami opiekowała się phm. Anna Kożuchowska-Kurylak.


Info / Fot: 22 DH z Jabłonny Lackiej 


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe