17
2020
2012-10-19

Harcerska profilaktyka w Warszawie


Po sukcesie Profilaktycznej Gry Miejskiej w naszym mieście, sokołowscy harcerze ruszyli na podbój Warszawy! Podczas Warszawskiej Nocy Profilaktyki, w młodzieżowym współzawodnictwie wzięła udział młodzież z całej Polski.

W sobotę 6 października, na Placu Bankowym w Warszawie, w ramach działań programu Profilaktyka a Ty przeprowadzony został pilotażowy projekt pod hasłem Warszawska Noc Profilaktyki. Blisko 1000 osób z Warszawy i całej Polski, od Pomorza po Śląsk, miało okazję uczestniczenia w happeningach, koncertach, spektaklach teatralnych, zajęciach tanecznych i wystawach. Swoją ofertę dla uczestników spotkania przygotowali też sokołowscy harcerze z VII Osiedlowego Szczepu Harcerskiego, działający w projekcie Profilaktyka a Harcerstwo (PaH), na czele z hm. Anną Hilaruk krajowym koordynatorem tego projektu.
Prawie pięćdziesięcioosobowa grupa młodzieży z różnych miast Polski przystąpiła do współzawodnictwa podczas Profilaktycznej Gry Miejskiej. Młodzież miała za zadanie odnalezienie zaznaczonych na mapie punktów w pobliżu Placu Bankowego i wykonanie zleconych przez harcerzy zadań, m.in. namalowanie transparentu, rozwiązanie quizu, stworzenie i zaprezentowanie czterowiersza o tematyce profilaktycznej czy bieg z przeszkodami. Kolejny raz okazało się, że młodzież z radością angażuje się w tego rodzaju działania. Wszyscy uczestnicy gry otrzymali pamiątkowe odblaski oraz dyplomy, które wręczała im osobiście pani Elżbieta Rusiniak - koordynator Rządowego programu „Razem bezpieczniej” w MSW.

Projektem Profilaktyka a Harcerstwo zainteresowała się również obecna w Warszawie młodzież z Pomorza. Być może już wkrótce wywodzący się z Sokołowa Podlaskiego projekt zawita w Tczewie i Malborku.

Sławomir Tomaszewski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe