16
2020
2018-01-09

Halowy turniej dla dzieci


 W hali przy Zespole Szkół nr 1 siódmego stycznia Akademia Piłkarska w Sokołowie Podlaskim zorganizowała I Turniej Halowy o Puchar Prezesa „Polsero” Zbigniewa Seroczyńskiego.

W zawodach udział wzięło 7 drużyn: Akademia Piłkarska Czarni Węgrów, MKP Pogoń Siedlce, Stowarzyszenie Edukacji Młodych Piłkarzy Pogoń Siedlce – 2 zespoły, Szkółka Piłkarska Kosów Lacki, Akademia Piłkarska z Sokołowa Podlaskiego – 2 zespoły.
W turnieju wzięli udział młodzi piłkarze z rocznika 2010 i młodsi. Drużyny składały się z 4 zawodników plus bramkarz. Mecze rozgrywano każdy z każdym po 10 minut w systemie hokejowym. Młodzi piłkarze pokazali dobre przygotowanie techniczne. W każdym spotkaniu widać było duże zaangażowanie i walkę o każdą piłkę. W tej imprezie najważniejsze było nie tylko uczestnictwo i walka o punkty, ale również dobra zabawa młodych adeptów piłki.

W całym turnieju najlepszym zespołem okazała się drużyna MKP Pogoń Siedlce, która nie poniosła porażki i okazała się najdojrzalszym zespołem. Za najlepszego zawodnika uznano Borysa Pazdyka z MKP Pogoń Siedlce, natomiast bramkarza Stanisława Wawryniuka (SEMP Pogoń II Siedlce). W imprezie brały też udział 2 zawodniczki. W rozegranych między nimi konkurencjach (żonglerki i rzutów karnych), skuteczniejsza okazała się Karolina Zakrzewska (Szkółka Piłkarska Kosów Lacki). Najskuteczniejszym strzelcem turnieju był Jakub Ignaciuk (AP I Sokołów Podlaski). Po konkursie królem żonglerki okazał się Adrian Sulej (SEMP Pogoń II Siedlce). Z sokołowskich drużyn wyróżnieni zostali Marcin Leśko (AP I), Krystian Jenerałek (AP II). Na boisku rywalizacja przebiegała w miłej atmosferze przy udziale kibicującym rodziców. Organizatorzy przygotowali bufet (napoje, ciastka, kanapki). Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary, każdy z uczestników medal, wyróżnieni zawodnicy statuetki, nagrody rzeczowe i kalendarz klubowy.

Skład zwycięskiej drużyny MKP Pogoń Siedlce: Tymoteusz Myrcha, Szymon Wrzosek, Kacper Giernicki, Alan Krupa, Borys Pazdyka, Bartosz Karabin, Kamil Pałka, Jakub Świniarski, Maciej Zdanowski – trener Damian Soszyński.

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. MKP Pogoń Siedlce - 14 pkt
2. SEMP Pogoń Siedlce II - 12 pkt
3. AP Czarni Węgrów - 9 pkt
4. AP Sokołów Podlaski I - 9 pkt
5. AP Sokołów Podlaski II - 8 pkt
6. SEMP Pogoń Siedlce I - 6 pkt
7. Szkółka Piłkarska Kosów Lacki - 1 pkt

Juliusz Nowicki

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe