17
2020
2014-10-08

Gwoździe i odpadający tynk


- Szatnia w szkole w Ceranowie nie wygląda dobrze. W wieszakach sterczą 5-calowe gwoździe. Co będzie, jeśli dziecko popchnie inne dziecko i gwóźdź wbije się w głowę? - pyta radna gm. Ceranów Ewa Częścik. 

Szefowa komisji rewizyjnej Ewa Częścik na ostatniej sesji (29 września) głos zabrała w imieniu rodziców dzieci, którzy uczęszczają do Szkoły Podstawowej w Ceranowie. Jej uwagi dotyczyły przede wszystkim wieszaków w szatni oraz szafek w klasach, które są w opłakanym stanie. Jak mówiła, szkoła nie jest w stanie wygospodarować 2-3 tysięcy na zakup nowych wieszaków.
 
- Z tego co wiem, zorganizowany był bal charytatywny, z którego środki miały być przeznaczone na wyposażenie tej szatni - zareagował wójt Krzysztof Młyński. Radna potwierdziła, dodając jednocześnie, że pieniędzy w dalszym ciągu brakuje. 
 
Na sesji obecna była dyrektor placówki Ryszarda Danuta Stachowicz. 
- Szatnia jest w opłakanym stanie. Może nie takim, jak przedstawiła to pani Ewa, ale naprawdę jest źle - mówiła dyrektor  [...]
 
Radna Ewa Częścik zwróciła również uwagę na ankietę, którą niedawno wypełniali uczniowie. - W pytaniu "czego się boisz w szkole?" dzieci odpowiadały, że tego, aby im tynk nie spadł na głowę. 
Dyrektor poprawiła radną. Jak mówiła, takiej odpowiedzi udzielił tylko jeden uczeń.

Cały tekst w aktualnym papierowym wydaniu.

KW

« wróć | komentarze [5]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Kilka lat temu to szkoła w Rytelach może i byłaby odpowiednia ale w dniu dzisiejszym straszy: brak kaloryferów i rur, sterty śmieci, opadający tynk z sufitów, powybijane okna, zdewastowane sale, brud, kiła i mogiła. Tylko dzieci wpuścić......


2014-10-10 11:04:04

Niestety, ale nasz PAN WÓJT pomylił samorząd z samorządzeniem

samorządowiec
2014-10-10 08:21:42

Popieram powinni szkołę z Ceranowa przenieść do Rytel tam jest odpowiedni budynek. Jeśli chodzi o radnych z Ceranowa to umieją robić wokół siebie dużo zamieszania , są przeciwni wszystkiemu i wszystkim, Pacholec ma chociaż kulturę osobista .


2014-10-10 08:08:48

A co się dzieje ze szkołą w Rytelach Olechnych, może ktoś wie? Przecież niedawno włożono sporo pieniędzy w generalny remont i poszła w odstawkę. Czy w tej Gminie jest wogóle Samorząd?

kat
2014-10-09 15:24:58

o mieszkańców Ceranowa niech ocenią stan naszej szkoły następna kontrola sanepidu to znaczy zamknięcie naszej szkoły. Wasz radny Pacholec Stanisław nie pamiętam ażeby upomiał się o drogę do szkoły albo o remont szkoły jest radnym bo jest i się z tego cieszy że na niego jeszcze głosują ,albo jesteśmy miszkańcamy Ceranowa i czegoś chcemy albo na Pacholca nie załosujemyj i położymy kres radnemu co jest przeciwny rozwijaniu się naszej wioski.


2014-10-08 17:45:52
Strona 1/1


Dane kontaktowe