24
2019
2014-10-27

Grupa „Pod Budą" w SOK-u


W środę 8 października liczna grupa widzów uczestniczyła w niecodziennej muzycznej uczcie. 

W pachnącej nowością sali widowiskowej zabrzmiały refleksyjne i pełne dobrych emocji melodyjne piosenki takie jak „Ballada o ciotce Matyldzie”, Kap, kap – płyną łzy”, Jak kapitalizm, to kapitalizm”, „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa”, „Rozmowa przez ocean”, „To już było”, „Tokszoł” i wiele innych w wykonaniu znanej od ponad 30 lat krakowskiej grupy „Pod Budą". Zespół zagrał w składzie: Andrzej Sikorowski - śpiew, gitara, prowadzenie koncertu; Anna Treter - śpiew, instrumenty klawiszowe; Marek Tomczyk - gitary; Andrzej Żurek - gitara basowa oraz gościnnie: Wojciech Fedkowicz – perkusja, Adam Niedzielin - instrumenty klawiszowe.
 
Grupa „Pod Budą” istnieje od 1977 roku. Wywodzi się z założonego przez Bohdana Smolenia kabaretu o tej samej nazwie, który działał przy Akademii Rolniczej w Krakowie. Zespół z sukcesami występował na największych polskich festiwalach, koncertuje w kraju i za granicą. W dorobku ma kilkanaście płyt, recitale telewizyjne, teledyski do swoich piosenek. Autorem większości tekstów piosenek i kompozycji grupy jest Andrzej Sikorowski, absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, laureat Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, felietonista radiowy i publicysta, autor wielu piosenek wylansowanych przez gwiazdy polskiej estrady, w 2005 roku uhonorowany przez ministra kultury Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
 
Koncert przypadł do gustu sokołowskiej publiczności, która na zakończenie razem z bisującym zespołem zaśpiewała:, „Ale to już było i nie wróci więcej…” - przebój z repertuaru Maryli Rodowicz autorstwa Andrzeja Sikorowskiego.
 
JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe