17
2020
2014-04-07

Grand Prix dla Jakuba Lachowskiego z PG 2


W dniach 27-28 marca w Warszawie odbywał się II OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PIOSENKI ROSYJSKIEJ dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych BAŁAŁAJKA.

W skład komitetu organizacyjnego festiwalu wchodziły między innymi dr hab. Ludmiła Szypielewicz – pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego i mgr Ewa Jagiełło – doradca metodyczny ds. języka rosyjskiego Samorządowego Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach. 
 Przesłuchania konkursowe miały miejsce w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie przy ul. Belwederskiej. Wystąpiło kilkudziesięciu wykonawców. Ośmioosobowe jury, w tym Adam Bobryk – wiceprzewodniczący Rady Miasta Siedlce i aktorka słynnego Teatru Na Tagance w Moskwie Liubov Seliutina, wyłoniło najlepszych w kategorii szkoła podstawowa, gimnazjum i duety. Przyznano również Grand Prix.  Jego laureatem został Jakub Lachowski, uczeń Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Sokołowie Podlaskim. Kuba otrzymał cenne nagrody, w tym zaproszenie do udziału w międzynarodowym festiwalu piosenki rosyjskiej w Sankt-Petersburgu oraz pobyt w Moskwie. 
Zapytałam Kubę o wrażenia po festiwalu.
- Bardzo cieszę się z wygranej - wymarzonej wycieczki do Rosji oraz z miłych gratulacji wypowiedzianych przez wielu ludzi. Przed występem nie odczuwałem stresu, natomiast byłem bardzo zmęczony, ponieważ aby dojechać do Warszawy na festiwal musiałem wstać o 5 rano.

- Czy, twoim zdaniem, poziom festiwalu był wysoki?
- Tak, ponieważ wielu jego uczestników to uczniowie szkół muzycznych. Niektórzy śpiewali naprawdę niesamowicie, zachwycali zarówno głosem jak i obyciem scenicznym.

- Jaka była twoja reakcja na ogłoszenie wyniku?
- W pierwszym momencie nie dowierzałem. Bardzo ucieszyłem się z głównej nagrody, ponieważ jeszcze nigdy nie byłem za granicą. Ucieszyłem się również z mniejszej nagrody - tableta a właściwie tabletki, jak mówią Rosjanie.
- Występowałeś z sukcesami w wielu imprezach. Czy to najwyższe twoje wyróżnienie? Zdecydowanie tak, mimo że w 2010 również byłem laureatem na Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Religijnej „Śpiewajmy panu” w Drohiczynie oraz laureatem Festiwalu talentów w Sokołowskim Ośrodku Kultury w roku ubiegłym. 

- Kto był twoim opiekunem?
- Moja rusycystka z gimnazjum pani Maria Pogorzelska.

- Życzę udanego wyjazdu do Rosji. 

J.O. 
 

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Brawo Kuba jesteś nieprawdopodobnie utalentowany,trzymamy kciuki oby Ci się udało !

Przyjaciele
2014-04-11 22:02:54
Strona 1/1


Dane kontaktowe