37
2018
2017-11-29

Grand Prix dla Jakuba Lachowskiego w konkursie „JoseSong”


Uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim ponownie zachwycił umiejętnościami wokalnymi i językowymi. Ciężką pracę i pasję nagrodzono Grand Prix.

23 listopada w Warszawie w Bielańskim Ośrodku Kultury odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej "JoseSong" zorganizowany przez XXII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jose Marti w Warszawie oraz Bielański Ośrodek Kultury. Do finału dostało się 20 spośród 70 uczestników, który w dniach 16 oraz 17 listopada prezentowali swoje umiejętności podczas przesłuchań przed 8 osobowym profesjonalnym jury składającym się zarówno z muzyków, jak i specjalistów językowych. Prezentowali oni piosenki w 7 językach m.in: włoskim, angielskim, hiszpańskim, rosyjskim, niemieckim, francuskim oraz japońskim. W każdej kategorii językowej zostało przyznane wyróżnienie muzyczne oraz wręczono nagrody główne: pierwszego, drugiego, trzeciego miejsca oraz nagrodę Grand Prix konkursu, wybierając najlepszego wykonawcę spośród wszystkich kategorii, którą otrzymał Jakub Lachowski, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim za wykonanie piosenki w języku rosyjskim pt.: "Pod rokitaju". Jakub otrzymał nagrodę w postaci vouchera na nagranie płyty w profesjonalnym studio nagraniowym "QUALITY STUDIO" oraz nagrodę specjalną sponsorowaną przez Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie, którą jest semestralny kurs języka rosyjskiego. Sponsorami nagród w konkursie byli: Oxford University Press, Zamek Królewski w Warszawie, Ambasada Szwajcarii oraz burmistrz warszawskiej dzielnicy Bielany. Patronat honorowy nad konkursem objęli m.in.: Ambasadorzy Kuby, Hiszpanii oraz Niemiec, a także wspomniany Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie

Sylwester Mosiej, nauczyciel I Liceum 

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Rzeczywiście niezwykle uzdolniony chłopak.Pracowity i ambitny.Miałam przyjemność posłuchać wyjątkowego głosu w programie z piosenkami Kabaretu Starszych Panów. Gratulacje , Kuba.

M.B.
2017-11-30 00:30:54

Rosyjski w modzie

Jaro
2017-11-29 21:52:20
Strona 1/1


Dane kontaktowe