37
2018
2017-12-19

Grali dla Michała


W hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Sokołowie Podlaskim odbył się sportowy weekend dla Michała. Rozegrano 3 turnieje: 8 grudnia o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu w kategorii Junior, 9 grudnia III Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu w kategorii Open i 10 grudnia Turniej Piłki Halowej o Puchar Starosty Sokołowskiego. Harcerze w czasie rozgrywek zbierali do puszek środki na leczenie Michała Wierzbickiego. 

W III Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu w kategorii junior brało udział 6 drużyn: Zespół Szkół Nr 1, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące, I Liceum Ogólnokształcące, SZiW, Bez Różnicy.

Drużyny zostały podzielone na grupy i rozegrały mecze systemem każdy z każdym.  W grupie I zwyciężyło ZS Nr 1 przed ZSCKR i SLO. W grupie II ILO przed Bez Różnicy i trzecie miejsce SZiW. W meczu o trzecie miejsce ZSCKR wygrał z drużyną Bez Różnicy 2:0. W meczu o pierwsze miejsce po emocjonującym spotkaniu Zespólł Szkół Nr 1 pokonał ILO 2:0.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Jacek Trębicki (ZS Nr1). Otrzymał nagrodę rzeczową.
Zwycięska drużyna grała w składzie: Jacek Trębicki, Piotr Repliński, Jakub Ławecki, Mateusz Kowalczyk, Michał Poławski, Filip Zwierzycki, Robert Szachowicz. Opiekun drużyny Jacek Jackowski.

Nagrody wręczali Starosta Sokołowski Leszek Iwaniuk, Przewodniczący Rady Powiatu Jarosław Puścion i Dyrektor Zespołu Nr 1 Małgorzata Baranowska.

9 grudnia odbył się III Turniej Piłki Siatkowej dla Michała w kategorii Open o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Sokołowskiego. W zawodach brało udział 6 drużyn: Straż Sokołów, MKS Kosów Lacki, Przyjaciele z Węgrowa, Zorza Sterdyń, Absolwenci i Obrońcy Tytułu.

Drużyny rywalizowały w 2 grupach systemem każdy z każdym. W I grupie zwyciężył MKS Kosów Lacki przed Obrońcami Tytułu i Zorzą Sterdyń. W II grupie I miejsce Przyjaciele z Węgrowa przed Straż Sokołów i Absolwentami. W półfinale Przyjaciele z Węgrowa pokonali 2:0 Obrońców Tytułu. W II meczu Straż Sokołów wygrała 2:0 z MKS Kosów Lacki. W meczu o III miejsce Obrońcy Tytułu ulegli MKS Kosów Lacki 0:2 (sety 18:25, 27:29). W finale Przyjaciele z Węgrowa zwyciężyli 2:0 Straż Sokołów (w setach 25:21, 25:21). W meczu spotkały się drużyny, które grały w eliminacjach, gdzie drużyna z Węgrowa wygrała spotkanie 2:0. W rewanżu ponownie Przyjaciele z Węgrowa okazali się lepsi, mając w składzie byłą siatkarkę Małgorzatę Kupisz (która występowała w klubach serii A I Ligi Nike Węgrów, AZS - AWF Warszawa, Gwardia Wrocław, Nafta Piła, Legionovia Legionowo). Zespół z Węgrowa okazał się zdecydowanie najlepszy w turnieju, ale mecze były zacięte i widać było dobre przygotowanie drużyn pod względem technicznym. Świadczy to, że siatkówka jest popularna w regionie. Oba turnieje były ciekawe i stały na dobrym siatkarskim poziomie, przeprowadzone w miłej i koleżeńskiej atmosferze.

Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Małgorzata Kupisz, a węgrowska drużyna grała w składzie: Tomasz Goworek, Małgorzata Kupisz, Maciej Rojek, Hubert Śledziński, Szymon Sadowski, Jakub Rzepczyński.

Nagrodę wręczali najlepszym drużynom i najlepszej zawodniczce Przewodniczący Rady Powiatu Jarosław Puścion i sędzia zawodów Waldemar Janowicz.

10 grudnia odbył się Turniej Halowy o Puchar Starosty Sokołowskiego, w którym brało udział 15 drużyn: Czekanów, BG1, Drużyna z Gliwic, DarGaz, Chodów, Spliff Squad, Marynarze Krawczyka, Jabłonianka, Seventeen, Dzierzby, RKS, OSiR, MTS Sokołów, Nieciecz, FC Grochów. Drużyny podzielone były na 4 grupy: 3 składające się z 4 drużyn i 1 z trzech. Każde spotkanie trwało 12 minut, sędziowali je Mirosław Świniarski, Krzysztof Świniarski. Dwie najlepsze drużyny wychodziły z grup, następnie rozgrywały mecze ćwierćfinałowe. Zwycięzca awansował do półfinałów. W I meczu półfinałowym Drużyna z Gliwic zmierzyła się z Jabłonianką, po ciekawym spotkaniu mecz zakończył się wynikiem 0:0 i w karnych lepszą okazała się Drużyna z Gliwic wygrywając 3:2. w II meczu półfinałowym DarGaz pokonał OsiR 4:0. O zajęciu 3 miejsca zadecydował nie mecz a rzuty karne, w których lepsi okazali się piłkarze OSiRu, którzy pokonali Jabłoniankę 3:2. W finale spotkały się drużyny DarGazu i Drużyna z Gliwic. Po emocjonującym meczu żaden z zespołów nie zdobył bramki i rzuty karne zadecydowały o zwycięstwie w bardzo ciekawym turnieju. Lepsi okazali się piłkarze DarGazu wygrywając 2:1, a bramki zdobyli z rzutów karnych: Marcin Siedlecki i Łukasz Buczyński. Najlepszym strzelcem Turnieju okazał się Hubert Fabisiak (7 bramek). Najlepsza drużyna grała w składzie: Konrad Kotowski, Cezary Rytel, Marcin Siedlecki, Kamil Horowicz, Łukasz Buczyński, Hubert Fabisiak, Kacper Komycz, Jakub Nowotniak. Nagrody najlepszym drużynom i najlepszemu strzelcowi Turnieju wręczali Starosta Sokołowski Leszek Iwaniuk i Przewodniczący Rady Powiatu Jarosław Puścion.

W czasie Turnieju Piłki Nożnej odbyło się wręczenie Pucharów Edycji Powiatowej Ligi i Turnieju Piłkarskich Siódemek. Odbył się też występ Emila i Kacpra Benedykciuków.

Przez te 3 dni w Sokołowskiej Hali rywalizowali w sportowej atmosferze zawodnicy uprawiający tak popularne dyscypliny sportu jak piłka nożna i siatkówka, którzy mieli możliwość rywalizacji sportowej na tak szczytny cel jak pomoc w zebraniu środków na leczenie sympatycznego harcerza Michała Wierzbickiego.

Juliusz Nowicki

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe