1
2020
2019-06-11

Gra Terenowa „Moje Miasto – Sokołów Podlaski”


„Moje miasto – Sokołów Podlaski” – pod taką nazwą Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Pawła Kamińskiego w Sokołowie Podlaskim zorganizowała Miejską Grę Terenową. Głównym celem gry było poszerzenie wiedzy uczniów na temat historii naszego miasta, pokazanie jego wielokulturowości oraz kształtowanie tożsamości uczniów poprzez identyfikację z miejscem pochodzenia i zamieszkania „Małą Ojczyzną”.

Do udziału w grze zaproszeni zostali uczniowie klas VIII sokołowskich szkół podstawowych. O godzinie 9.00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie gry. Dyrektor szkoły Kazimierz Soszka powitał przybyłych uczniów i nauczycieli. Następnie koordynator gry przypomniał regulamin, rozdał instrukcje , karty gry i rebusy, które pomogły zespołom dotrzeć do pierwszych punktów. Tam na nich czekali agenci: kobieta z parasolką, kobieta z piłką, kobieta z książką i mężczyzna w kapeluszu. Od nich uczestnicy gry otrzymali zadania. Przy ich rozwiązywaniu musieli wykazać się wiedzą dotyczącą zabytków, osób związanych z Sokołowem Podlaskim. Niektóre zadania wymagały znacznej sprawności fizycznej. Inne sprawdzały spostrzegawczość, kreatywność, umiejętności matematyczne. Dodatkowe punkty zespoły mogły uzyskać za szybkość wykonania zadań oraz przeniesienie przez całą trasę gry balonu wypełnionego wodą. Oficjalne zakończenie gry odbyło się w sali gimnastycznej SP Nr6. Dyrektor szkoły podziękował uczniom, opiekunom i organizatorom. Wszyscy uczestnicy gry zostali nagrodzeni.

Gra okazała się znakomitą przygodą, w której uczniowie musieli zmierzyć się ze swoją wiedzą, intuicją, pomysłowością, sprawnością. Z całą pewnością przyczyniła się również do integracji grup młodzieży z różnych szkół podstawowych. Mamy nadzieję na dalszą współpracę w kolejnym roku szkolnym. 
Info / Fot. SP nr 6 w Sokołowie Podlaskim

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe