17
2020
2015-02-17

Gościnne występy Grupy Teatralnej „KOLEJ-NA”


Od września 2012 roku przy Sokołowskim Ośrodku Kultury działa Grupa Teatralna „KOLEJ-NA", która  w większości skupia młodzież gimnazjalną. Opiekunem, scenarzystą i reżyserem młodych aktorów jest Alicja Danielska.

Debiutem grupy był spektakl teatru cienia pt. „Dorosłość”, wystawiony w grudniu 2012 roku w Warszawie na II Bajkowym Festiwalu Teatralny. Spektaklowi przyznano I miejsce. Komisja zwróciła uwagę na trudną formę przedstawienia oraz subtelność przekazu. Młodzi artyści ujęli widownię oraz jury naturalnością, humorem i starannością wykonania. Potem były inne spektakle o poważnej problematyce i dla młodzieżowej widowni.
Ostatnio z inicjatywy kilku członkiń grupy jako wynik zajęć warsztatowych powstało przedstawienie „Zimowa wyprawa". Jego inicjatorki - Kamila Rucińska, Klaudia Wekier, Sylwia Adamczuk, Aleksandra Szajko, Julia Gontarz, Weronika Pliszka, posłużyły się tekstem Alicjii Danielskiej, opiekunki grupy, która też wyreżyserowała spektakl.  W styczniu b.r. „Zimową wyprawę” obejrzeli uczniowie NSP w Kożuchowie, przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek, Miejskiego Przedszkola nr 2, nr 3. Nr 4, nr 5 w Sokołowie Podl., Podopieczni Domu Miłosierdzia Bożego CARITAS w Sokołowie Podl. i placówki Sawimed w Sawicach, a także uczestnicy feryjnych zajęć w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Sterdyni. 
Pełna humoru, dostosowana do wieku dzieci opowieść o Tygrysku, którego perypetie toczą się w okresie świąt Bożego Narodzenia bardzo podobała się najmłodszym i starszym widzom. Dodatkowo ta piękna historia o prawdziwej przyjaźni może zostać wykorzystana w pracy wychowawczej niejednej placówki. 

JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe