17
2020
2017-11-07

Goście z Łotwy w Szkole Podstawowej Nr 6


W dniach 23-26.10.2017 Publiczną Szkołę Podstawową Nr 6 w Sokołowie Podlaskim po raz kolejny odwiedziła młodzież z partnerskiego miasta Jēkabpils z Łotwy. Zarówno łotewska młodzież, jak i ich opiekunowie tych kilka dni spędzili wspólnie z polskimi rodzinami, które tradycyjnie już gościły ich w swoich domach.

Wymiana partnerska rozpoczęła się w poniedziałek. Około godziny 18. dzieci z naszej szkoły w asyście rodziców oraz Pani Dyrektor Jolanty Laskowskiej i opiekunów wymiany Maryli Bielińskiej i Maryli Zubowicz Wielogórskiej przywitały przybyłych gości. We wtorek młodzież łotewska spotkała się z dyrektorem szkoły Panem Kazimierzem Soszką oraz uczestniczyła w zajęciach lekcyjnych. Przed południem spotkała się również z zastępcą Burmistrza Miasta Panem Krzysztofem Dąbrowskim oraz zwiedzała SOK. W godzinach popołudniowych odbyła się wycieczka do Pałacu w Patrykozach. Następnie młodzież spotkała się w Sokołowskim Domu Harcerza. Młodzi Łotysze i ich opiekunowie razem z harcerzami i uczniami naszej szkoły spędzili miło czas na zabawach integracyjnych przy ognisku i kiełbaskach.

Kolejny dzień spędzili w Warszawie zwiedzając Stare Miasto oraz bawiąc się w Centrum Nauki Kopernik. Chociaż pogoda tego dnia nie rozpieszczała, to wyjazd do Warszawy był dla dzieci interesującym i miłym doświadczeniem.

Ostatniego dnia wymiany partnerskiej, w czwartek, ok. godziny ósmej rano obyło się pożegnanie młodzieży łotewskiej przez ich polskich kolegów i koleżanki. Patrząc na twarze dzieci polskich i łotewskich, ich żarty i rozmowy uświadamiamy sobie, jak łatwo zanikają różnice kulturowe i bariery językowe, jak prosto jest budować pozytywne relacje, przyjaźnie i zacierać granice, jeśli tylko nadarzy się ku temu sposobność.

Wymiana ta nie odbyłaby się, gdyby nie zaangażowanie Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski, Dyrekcji i pracowników Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6, harcerzy i rodzin, które jak zwykle okazały nie tylko gościnność, ale i troskę o łotewską młodzież i ich opiekunów.

Wszystkim uczestnikom wymiany serdecznie dziękujemy i z niecierpliwością oczekujemy na kolejne spotkanie z naszymi przyjaciółmi, tym razem na Łotwie.

Organizatorzy 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe