17
2020
2018-10-10

Goście z Łotwy w "Czwórce"


W dniach 24-27 września 2018 r. gościliśmy w naszej szkole uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły Łotewskiej w Jekabpils. Grupa czternastu dziewcząt i chłopców oraz dwóch opiekunek przyjechała do Sokołowa w poniedziałek w godzinach popołudniowych. Po powitaniu udali się do domów naszych uczniów, gdzie spędzili kolejne dni.

We wtorek wraz z nauczycielką j. rosyjskiego p. Urszulą Kucharczyk odbyli spacer ulicami naszego miasta, poznając jego historię. Złożyli wizytę w Urzędzie Miasta – uczestniczyli w spotkaniu z zastępcą burmistrza Krzysztofem Dąbrowskim. Wtorkowy wieczór spędzili w kręgielni, w towarzystwie uczniów naszej szkoły.

Środa była dniem wyjazdu do Siedlec. Pod opieką U. Kucharczyk uczniowie sokołowsiej czwórki wraz z łotewskimi kolegami i koleżankami zwiedzali miasto. Pobyt zakończyła wizyta w siedleckiej Wagarowni – Escape Room, gdzie czekały na uczniów niełatwe wyzwania w postaci zagadek i zadań do wykonania. Wieczór wszyscy spędzili w sali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Sokołowie Podlaskim, uczestnicząc w różnorodnych grach i zabawach.

W czwartkowy poranek pożegnaliśmy naszych gości, którzy wyruszyli w drogę powrotną na Łotwę.

Pobyt uczniów pozostanie na długo w naszej pamięci, a wspólnie spędzony czas przyczyni się do zawarcia nowych przyjaźni, które mamy nadzieję zaowocują w przyszłości.
Info / Fot: SP Nr 4 w Sokołowie Podlaskim 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe