17
2020
2011-01-13

Gość z Afryki u przedszkolaków


W Miejskim Przedszkolu nr 4 w Sokołowie Podlaskim gościł pochodzący z Zambii Eneya Maseko z synkiem. Opowiadał o swoim rodzinnym kraju, ale nie tylko…

Niezwykły gość przybył do przedszkola wraz z synkiem Dalim, aby opowiedzieć dzieciom o swoim rodzinnym kraju, jego przyrodzie i zwyczajach. Przedszkolaki obejrzały przygotowaną na tę okoliczność prezentację multimedialną, zawierającą fotografie wykonane przez gościa. Na zajęciach poprzedzających spotkanie 6-latki z grupy „Misie” namalowały kontur Afryki, dookoła którego umieściły ilustracje swoich skojarzeń z tym kontynentem. Podczas spotkania miały szansę porównania swoich wyobrażeń i zadania pytań.
Eneya pokazał na mapie swoją ojczyznę, uczył piosenek i afrykańskiej zabawy. Wyjaśnił, w jaki sposób powinno się tańczyć do utworu „Waka, waka” wykonywanego przez Shakirę, bardzo lubianego i chętnie śpiewanego przez dzieci. Tego dnia przedszkolaki mogły na żywo usłyszeć opowieść o lwie: w języku używanym w Zambii, po angielsku oraz w przekładzie polskim. Dzieci zaskoczyły swojego gościa znajomością nazw afrykańskich zwierząt w języku angielskim. W ojczyźnie Eney’i jest to język urzędowy. Wiedza, jaką przedszkolaki pogłębiły w trakcie tej wizyty uzupełni wiadomości, które dzieci uzyskały poprzez udział w realizowanym w tym roku projekcie „Kreatywne przedszkole”. Realizowany był on w ramach programu „Mały Odkrywca w przedszkolu” i polegał na podróży poprzez wybrane kontynenty, w tym Afrykę.
A. PRZESMYCKA-KRYSIAK
FOT. MP NR 4

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe