17
2020
2013-03-04

Góra elektrośmieci


Dnia 19.02. 2013r. w naszej placówce odbyła się zbiórka elektrośmieci, czyli zużytych urządzeń elektrycznych.
Organizatorem akcji realizowanej w ramach programu edukacji ekologicznej „Elektro Odpowiedzialni” było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej, zaś instytucją wspierającą był Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Zbiórka rozpoczęła się ok. godziny dziewiątej. Od wczesnych godzin porannych na placu szkolnym pojawiały się zużyte telewizory, magnetofony, odkurzacze, sprzęt komputerowy, radia itp. Po raz kolejny w pomoc szkole zaangażowali się rodzice naszych uczniów, którzy pomogli dostarczyć elektroodpady.
Rekordzistką pod względem największej ilości przywiezionych odpadów została Ania Wyszomirska. Jej „śmieci” ważyły 400 kg jest to wynik budzący podziw. W ten sposób wygrała konkurs „ Najcięższe elektrośmieci”.
Niewiele mniej kilogramów ważyła elektronika Nicoli Toczyskiej, bo ok. 230 kg. Po zważeniu wszystkich dostarczonych odpadów okazało się, że było ich ok. tony. Swój ogromny wkład w ten wynik mieli rodzice i pracownicy szkoły, którym serdecznie DZIĘKUJEMY.
W ramach konkursu uczniowie szkoły podstawowej i przedszkola wzięli udział w warsztatach o tematyce ekologicznej i zdrowotnej. Były one prowadzone przez kompetentnych i bardzo sympatycznych edukatorów. Warsztaty odbywały sięw formie zabawy.
Celem całej akcji było podniesienie poziomu świadomości ekologicznej i społecznej naszych uczniów oraz promocja postaw pro-środowiskowych i wiedzy na temat segregacji odpadów.
Wszystkie założenia postawione przez organizatorów zostały wypełnione w sposób doskonały. Uczniowie mogli zdobyć wiedzę na temat segregacji odpadów, która, miejmy nadzieję, w przyszłości zaowocuje poczuciem odpowiedzialności za porządek swego najbliższego otoczenia jak również całej planety.
Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w zbiórce. Przyniesie to z pewnością wiele dobrego Nam i naszemu środowisku.

ZS DZIERZBY

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe