25
2019
2019-01-08

Gminny Opłatek to już tradycja


Wzorem lat ubiegłych, w piątek 28 grudnia w hali środowiskowej w Repkach odbyło się spotkanie opłatkowo-noworoczne. Mieszkańców na uroczystość zaprosiła Wójt Gminy Repki Apolonia Stasiuk i Przewodniczący Rady Gminy Adam Czarnocki.

Pani Wójt powitała wszystkich przybyłych na uroczystość: księży z gminnych parafii, radnych powiatowych i gminnych, sołtysów i rady sołeckie, dyrektorów oraz pracowników gminnych instytucji i placówek oświatowych, prezesów gminnych przedsiębiorstw, policjantów, leśników oraz rolników.

Następnie przedstawiła w skrócie inwestycje, które udało się zrealizować w gminie od czasu rozpoczęcia nowej kadencji. Podzieliła się również planami na przyszłość. Na zakończenie złożyła wszystkim mieszkańcom życzenia na Nowy Rok 2019 oraz przekazała życzenia od Senatora RP Waldemara Kraski i Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Do noworocznych życzeń dołączył się Przewodniczący Rady Gminy Adam Czarnocki.

Głównym punktem spotkania opłatkowo-noworocznego był koncert Chóru Kameralnego KOE, działającego przy Sokołowskim Ośrodku Kultury. W magiczny nastrój bożonarodzeniowych pieśni wprowadził słuchaczy Dyrektor SOK Marcin Celiński. Następnie wszyscy mogli wysłuchać pięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru, któremu dyrygowała Aneta Mroczek. Wyjątkowy występ sprawił, że licznie zgromadzona publiczność włączyła się do wspólnego śpiewania.

Na zakończenie koncertu podziękowano Chórowi, a dyrygent Anecie Mroczek wręczono kwiaty.

Przyszedł czas na dzielenie się opłatkiem. Ks. Andrzej Dryżałowski wygłosił Słowo Boże, poprowadził wspólną modlitwę oraz poświęcił opłatek, który Pani Wójt i Przewodniczący Rady Gminy rozdali zebranym. Wszyscy, łamiąc się białym chlebem, składali sobie serdeczne życzenia pomyślności w 2019 Roku.

Noworoczny toast kieliszkiem szampana wzniosła Wójt Apolonia Stasiuk. Następnie zaprosiła wszystkich na prawdziwie świąteczny poczęstunek.


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

www.wiescisokolowskie.pl/galeria/223,oplatek-w-repkach.html

Katarzyna Dybowska
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe