12
2020
2013-03-22

Gminny Konkurs SKO w Czekanowie


14 marca w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Czekanowie został zorganizowany Gminny Konkurs SKO pod hasłem „Bo oszczędność - to jest to, czego uczy SKO!”
Wszystkich powitał Mieczysław Dziatkowski – Dyrektor Szkoły. Zyczył udanej zabawy podczas konkursu i zachęcał do systematycznego oszczędzania.
W konkursie udział wzięły drużyny ze szkół, w których działa SKO: ZS w Jabłonnie,  ZS w Dzierzbach i Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Czekanowie. Konkurs adresowany był do uczniów klas I-VI szkół podstawowych z terenu gminy. Głównym celem konkursu było zachęcanie dzieci do systematycznego oszczędzania w SKO, a następstwem tego będzie oszczędzanie w Banku Spółdzielczym.
Drużyny w zależności od grupy wiekowej startowały w takich konkurencjach jak: wykonanie plakatu „Moja Skarbonka” lub „Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym”, rozwiązanie krzyżówki z hasłem bankomat, rozsypanka wyrazowa „Do skarbonki zbieramy i marzenia spełniamy” lub „Bo oszczędność - to jest to, czego uczy SKO”, piosenka, przeliczanie pieniędzy o różnych nominałach, rzut monetą 5 zł do celu.
Konkurs prowadził opiekun szkolnego Koła SKO – Anna Olga Jóźwiak oraz nauczyciel wychowania fizycznego - Sławomir Ołtarzewski. Zmagania drużyn oceniało Jury w składzie: Janina Łykowska – przedstawiciel Powiatowego Banku Spółdzielczego w Sokołowie, Krystyna Toczyska i Małgorzata Nowak – przedstawicielki Banku Spółdzielczego w Jabłonnie Lackiej, Wiesław Michalczuk - Wójt Gminy Jabłonna, Jarosław SIemieniak – Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Czekanów.
W I grupie wiekowej komisja przyznała następujące miejsca: I - ZS w Dzierzbach i ZS w Jabłonnie, II - Niepubliczna SP w Czekanowie.
W II grupie wiekowej komisja przyznała następujące miejsca: I - ZS w Dzierzbach, II - ZS w Jabłonnie, III - Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Czekanowie.
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim, Bank Spółdzielczy w Jabłonnie Lackiej i przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Czekanów (organ prowadzący szkołę w Czekanowie). Drużyny dla szkoły otrzymały dyplomy i nagrodę książkową od organizatora. Dyrektor szkoły dziękuję wszystkim sponsorom.Anna Olga Jóźwiak

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Mietek,Wiesiek i wy piramidę na dzieciach budujecie. Oj wybory idą, a wasze głowy pustoszeją. Wracać do ZSMP trzeba będzie.

tofffii
2013-03-23 14:20:06
Strona 1/1


Dane kontaktowe