1
2020
2011-09-09

Gminne Święto Plonów


Przed uroczystościami liturgicznymi, został poświęcony chleb i wcześniej przygotowane wieńce dożynkowe. O godzinie 11 w Kościele św. Trójcy w Wyrozębach odbyła się dziękczynna msza święta z udziałem mieszkańców i lokalnych władz. Po jej zakończeniu korowód dożynkowy udał się na plac przy OSP. Podczas oficjalnej części imprezy Pani Wójt Krystyna Mikołajczuk – Bohowicz serdecznie przywitała przybyłych gości. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele okolicznych i lokalnych władz, instytucji i placówek oświatowych. Na dożynkach zabrakło Ministra Rolnictwa, który w liście do przybyłych gości przekazał najserdeczniejsze życzenia i gratulacje dla miejscowych rolników. Podziękowania od mieszkańców otrzymała również Pani Wójt, a w dowód wdzięczności reprezentant wyrozębskiej społeczności pan Władysław Wrzesień, wręczył jej bukiet kwiatów.

- Serdecznie dziękujemy za niestrudzoną pracę i wszystkie działania dla rozwoju rolnictwa w naszej gminie. Jesteśmy wdzięczni za dbanie o rolników i wszystkich mieszkańców, oraz ciągłe wysiłki by nam wszystkim wiodło się lepiej. Życzymy sukcesów w realizacji przedsięwzięć zawodowych i spełnienia wszystkich planów osobistych.- usłyszała Pani Wójt.

Najserdeczniejsze życzenia i pozdrowienia dla mieszkańców gminy, przesłał również Poseł na Sejm RP Krzysztof Borkowski.

Po zakończeniu oficjalnej części spotkania, na scenie pojawił się Zespół Pieśni i Tańca Chodowiacy. Występ ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Kolejnym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursu pod hasłem „Pracuj bezpiecznie!” zorganizowanego przez KRUS. Wyzwanie podjęło 13 rolników. Ku zaskoczeniu wszystkich laureatami zostały 4 panie. I nagroda przypadła Pani Mirosławie Pieniak, drugą zwyciężczynią została Pani Katarzyna Wrzesień, ostatnie miejsce na podium zajęła Pani Jolanta Pietranik. Natomiast na wyróżnienie zasłużyła Pani Katarzyna Trębicka.

Gdy laureatki opuściły scenę, ich miejsce zajęła doskonale znana Kapela Wuja Krzycha.

Dalszą część dożynek umiliły występy grupy Andro Verda, oraz zespołu Niekonwencjonalni. Zabawę taneczną natomiast poprowadziła „Kapela Es”.

Poza występami scenicznymi uczestnicy mogli podziwiać prezentowaną sztukę ludową, oraz zasmakować regionalnych potraw i nalewek.

Myślę, że każdy kto pojawił się 4 września w Wyrozębach wrócił do domu usatysfakcjonowany.

 

Justyna Filipek

 

fot. JF, Wieńce Dożynkowe

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Tak, ludu pracujący miast i wsi, przed wyborami władza nawet o igrzyskach pamięta, a chleb obiecuje, po wyborach się podateczki podniesie, pożyczy jeszcze ze 300 mld zł i jakoś następne cztery lata może się przeżyje. Żeby wszystkim się dobrze płaciło, a władzy żyło - lepiej!

Najważniejszy jest człowiek! - na urzędzie ...
2011-09-18 13:08:06

A co z przekrętem przetargu na szkołę w Sawicach pani wodzicielko?.Rozliczymy,oj rozliczymy.

milo
2011-09-11 16:45:52
Strona 1/1


Dane kontaktowe