17
2020
2020-05-21

Gmina Sterdyń otrzymała grant na zakup laptopów do zdalnej nauki


 Gmina Sterdyń za otrzymała grant wysokości 45 tys. zł. i zakupiła sprzęt komputerowy w ramach projektu #zdalnaszkoła. Zakupionych zostało 18 szt. laptopów ze słuchawkami z przeznaczeniem dla uczniów. Laptopy zostały przekazane Zespołowi Szkół w Sterdyni oraz Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Łazowie. Będą wspierać uczniów, którzy nie posiadają odpowiedniego sprzętu do nauczania zdalnego.

Gmina Sterdyń w maju br. złoży kolejny wniosek o grant w kwocie 55 tys. zł. na zakup sprzętu komputerowego. Planujemy zakupić laptopy oraz tablety dla uczniów.

Po zakończeniu pandemii laptopy pozostaną w szkołach i będą stanowiły wyposażenie pracowni komputerowych. Grant pochodzi z Ministerstwa Cyfryzacji, które ogłosiło nabór wniosków o powierzenie grantu na zakup sprzętu komputerowego, oprogramowania, dostępu do Internetu w ramach projektu „Zdalna Szkoła” i „Zdalna Szkoła+” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Oś I „Powszechny dostęp do szybkiego internetu”, Działanie 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”.

Info: UG Sterdyń

 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe