7
2020
2017-02-12

Gmina Sokołów: żaden nauczyciel nie straci pracy przez reformę


10 lutego odbyła się sesja Rady Gminy Sokołów, podczas której przyjęto uchwałę dotyczącą dostosowania sieci szkół do nowego ustroju szkolnego.

Gmina Sokołów Podlaski posiada na swoim terenie trzy zespoły oświatowe: w Grochowie, Skibniewie i Nowej Wsi. Zespoły Oświatowe w Grochowie i Skibniewie obejmują przedszkole, szkołę podstawową i gimnazjum, zaś w Nowej Wsi – przedszkole i szkołę podstawową. Gmina jest więc organem prowadzącym dla dwóch gimnazjów. Wielu nauczycieli zatrudnionych w gimnazjach głośno protestowało przeciwko reformie, bojąc się utraty pracy. Wójt gminy, Marcin Pasik, znalazł jednak sposób na to, aby rozwiązać tę sytuację bez ofiar –w gminie Sokołów Podlaski zlikwidowane zostaną w tym roku dwie klasy gimnazjum w Grochowie i Skibniewie, jednak dwie nowe klasy powstaną w Nowej Wsi.
Ne terenie gminy zostaną zlikwidowane dwie klasy gimnazjum – klasy trzecie, ale dwie klasy dojdą w Zespole Oświatowym w Nowej Wsi – siódma i ósma. Nie ma więc obawy co do nauczycieli i dzieci.
W ogólnym rozrachunku ilość klas nie ulegnie więc zmianie. Konieczne będzie co prawda przeniesienie pomiędzy placówkami dwóch nauczycieli, jednak żaden nie musi bać się o pracę. Od przyszłego roku obwody poszczególnych Szkół Podstawowych będą wyglądały następująco:
• Publiczna Szkoła Podstawowa w Skibniewie - Emilianów, Kostki, Skibniew - Podawce, Skibniew - Kurcze i Pogorzel, zaś obwód Gminy Kosów Lacki - Buczyn Dworski, Buczyn Nowy, Buczyn Szlachecki, Dybów, Grzymały, Kutyski, Sągole, Wyszomierz.
• Publiczna Szkoła Podstawowa w Grochowie - Czerwonka, Justynów, Kosierady Wielkie, Krasów, Walerów, Węże, Dolne Pole, Brzozów, Brzozów– Kolonia, Chmielew, Grochów Szlachecki, Grochów Włościański, Karolew, Dąbrowa, Przywózki, Bachorza, Karlusin, Krasnodęby-Kasmy, Krasnodęby-Sypytki, Bartosz, Żanecin, Dziegietnia, Dziegietnia-Kolonia
• Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi - Nowa Wieś, Wólka Miedzyńska, Budy Kupientyńskie, Ząbków, Ząbków - Kolonia, Łubianki, Podkupientyn, Podrogów, Wyrąb, Przeździatka-Kolonia.

Zmian podanych obwodów nie przewiduje nawet Projekt planu dla ośmioletnich szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Sokołów Podlaski, który zacznie funkcjonować od 1 września 2019 roku, kiedy to gimnazja zostaną całkowicie wygaszone.

PJoF

« wróć | komentarze [3]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nieróbstwo mediami nadrabia. Tylko po co za strzałą do lasu biega?. Bez łuku na dodatek. Widziano i zapisano. PA PA PA!.

cccc
2017-02-18 18:42:26

Trzymamy Pana za słowo.

Kamila
2017-02-14 12:49:49

można? można!

Marian
2017-02-13 20:40:20
Strona 1/1


Dane kontaktowe