40
2019
2019-04-20

Gmina Sokołów Podlaski inwestuje w OZE


Już niebawem na terenie gminy Sokołów Podlaski pojawi się 539 tego typu instalacji. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma ponad 5,6 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020. Umowę w tej sprawie podpisali w piątek 19 kwietnia 2019 r. członkowie zarządu województwa mazowieckiego - Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska oraz wójt gminy Sokołów Podlaski Janusz Kur.

Dzięki unijnemu wsparciu na terenie gminy Sokołów Podlaski zamontowane zostaną instalacje do produkcji energii elektrycznej i cieplnej. Projekt przewiduje wykonanie 529 instalacji w gospodarstwach domowych: 468 kolektorów słonecznych, 40 instalacji fotowoltaicznych i 21 pomp ciepła. Natomiast do obiektów użyteczności publicznej trafi 10 instalacji OZE, w tym: 9 instalacji fotowoltaicznych (stacja uzdatniania wody w Czerwonce, Zespół Oświatowy w Grochowie, Przedszkole i Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi, Przedszkole i Zespół Oświatowy w Skibniewie-Podawcach, plebania w Czerwonce, kaplica w Ząbkowie oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przywózkach) i jedna pompa ciepła (plebania w Czerwonce).

Projekt otrzyma unijne dofinansowanie w ramach konkursu z Działania 4.1 Odnawialne źródła energii. Nabór ogłosiła i przeprowadziła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Realizacja tej inwestycji przyczyni się do redukcji emisji gazów cieplarnianych i pyłów do powietrza, a tym samym wpłynie na poprawę jakości powietrza w regionie.

Projekt będzie realizowany w partnerstwie. Liderem jest Gmina Sokołów Podlaski, a partnerami: Stowarzyszenie „Wspólny cel” w Przywózkach, Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Jana Chrzciciela w Czerwonce oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim. 

Jak zapewnił wójt Janusz Kur, gminie udało się pozyskać środki dla wszystkich mieszkańców, którzy zgłosili się do urzędu.


Info / Fot. UG Sokołów Podlaski

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

A po co te parafie?.

Mirka
2019-04-22 20:41:42
Strona 1/1


Dane kontaktowe