1
2020
2019-09-06

Gmina Kosów Lacki inwestuje w ekologię


Ponad 1,4 mln zł na wymianę starych pieców na nowoczesne źródła ciepła. Taką kwotę otrzymały gminy Sadowne (pow. węgrowski) i Kosów Lacki (pow. sokołowski) z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Umowę w tej sprawie podpisano w środę 4 września 2019 r. w Urzędzie Gminy Sadowne. Swoje podpisy złożyli: Członkinie Zarządu Województwa mazowieckiego – Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska oraz Wójt Gminy Sadowne Waldemar Cyran. W uroczystości uczestniczył również Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki Jan Słomiak.

W ramach programu przewidziano wymianę pieców w 133 gospodarstwach domowych, w których nie ma technicznej możliwości przyłączenia do sieci ciepłowniczej. Stare piece i kotły zostaną zastąpione przez kotły na biomasę, gazowe, elektryczne, olejowe i zgazowujące drewno. Inwestycja pozwoli znacznie ograniczyć emisję gazów cieplarnianych i pyłów do atmosfery. To duży krok w stronę poprawy jakości powietrza w naszym regionie.

Dodatkowo w ramach projektu zostanie zamontowanych 47 instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii – 18 instalacji fotowoltaicznych oraz 29 kolektorów słonecznych. Inwestycja w OZE pozwoli zmniejszyć koszty związane z ogrzewaniem budynków i zużywaniem energii elektrycznej. Instalacje fotowoltaiczne i solary pokryją w całości zapotrzebowanie na energię cieplną i energetyczną w każdym gospodarstwie domowym, które skorzysta z projektu.


Oprac. KDC 
Fot. UMWM


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe