17
2020
2017-10-31

Gmina Bielany - Niepodległej


29 października w Regionalnym Ośrodku Kultury w Rozbitym Kamieniu odbył się koncert patriotyczny pt. „Gmina Bielany- Niepodległej”. Organizatorami niedzielnej uroczystości była Gmina Bielany oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Na scenie wystąpiła „Kapela Warszawska” - polski zespół muzyczny, założony w 1985 roku przez Stanisława Wielanka. Kapela kontynuuje tradycje orkiestr ulicznych. Podstawą repertuaru są utwory z okresu zaborów, I i II Wojny Światowej, okresu międzywojennego oraz powojenne piosenki w klimatach warszawskich. Artyści znani są z wielu występów estradowych, programów radiowych i telewizyjnych oraz nagrań płytowych.

Grupa wystąpiła w składzie: Rafał Szpotakowski, Leszek Krzywiec, Marek Kłosiewicz, Janusz Krynicki i Jerzy Kopiński. Prowadzącym niedzielną uroczystość był Ryszard Nowaczewski.

W programie koncertu znalazły się pieśni patriotyczne, dzięki czemu publiczność otrzymała wspaniałą lekcję historii. Zebrani usłyszeli m. in. „Szarą piechotę”, „O mój rozmarynie”, „Przybyli ułani”, „Marsz sybiraków” czy „Rozszumiały się wierzby płaczące”.

Uczestnicząc w uroczystościach niepodległościowych nie zapominamy o tych, którzy walczyli o wolność przelewając krew, bez ich poświęcenia i odwagi nie byłoby dzisiaj naszego kraju na mapie Europy.
 

Info / Fot.: UG Bielany 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe