17
2020
2012-04-20

Głodują w obronie historii


Od kilku dni dawni działacze „Solidarności” prowadzą protest głodowy przeciwko ograniczeniu lekcji historii w szkołach.  Protestujący przygotowali również pismo, w którym wyjaśniają dlaczego warto jest walczyć w tej sprawie.

 

 

 

Stanowisko protestujących w Siedlcach

 

19 marca 2012 roku w naszym kraju rozpoczął się protest głodowy działaczy opozycji niepodległościowej w Krakowie. 30 marca przyjęty przez Warszawę i zawieszony w Wielki Piątek 6 kwietnia ze względu na powagę Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

            Od 10 kwietnia kontynuujemy protest głodowy w Siedlcach w obronie nauczania lekcji historii w szkole. Taka forma protestu została podjęta, ponieważ wcześniejsze próby zwrócenia uwagi Ministerstwa Edukacji nie odniosły skutku. Komisja Krajowa Oświaty NSZZ „Solidarność” i środowiska akademickie nie wyraziły zgody na nowe podstawy programowe wprowadzone rozporządzeniem z grudnia 2008 roku.

            Protest poparły środowiska historyków Uniwersytetu Jagiellońskiego, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Polska Akademia Nauk, liczne fundacje i stowarzyszenia, Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność” Krajowa Sekcja Oświaty i Wychowania oraz Region Mazowsze.

            Domagamy się bezzwłocznego zawieszenia rozporządzenia Ministra Edukacji i rozpoczęcia merytorycznych rozmów ze środowiskiem oświatowym.

            Nie chcemy, ani nasze dzieci i młodzież została pozbawiona poczucia polskości poprzez celowe i systemowe działanie polegające na zmianie podstaw programowych historii.

            Spowoduje to, że przyszłe pokolenia zapomną czym jest patriotyzm , duma z osiągnięć naszych przodków, a szczególnie jest to zamach na naszą tożsamość narodową.

            BÓG- HONOR- OJCZYZNA  drogowskazem Polaków.

            Włączamy się w słuszny i szlachetny protest w obronie nauczania historii w polskiej szkole.

Podpisano:

 

Iga Kornacka – Barczak, Zenon Borkowski, Marek Boruc, Sylwester Czyżyk, Maciej Kublikowski.

 

Oprac. JF

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe