17
2020
2012-02-10

Gimnazja dla szóstoklasistów


Okazuje się, że w obu gimnazjach wiele się dzieje, co w skrótowy i dowcipny sposób zostało przedstawione w prezentacjach multimedialnych. Uczniowie pod okiem nauczycieli i wychowawców mogą rozwijać swoje zainteresowania, pasje i zdolności oraz prezentować je nie tylko w szkole, ale też dla lokalnej społeczności, o czym nasza gazeta niejednokrotnie informowała. Młodzi ludzie mają doskonałe warunki do rozwoju swoich zainteresowań sportowych, teatralnych, muzycznych, plastycznych i innych. Gimnazjaliści uczą się w bezpiecznych szkołach, które stwarzają możliwość zdobywania wiedzy na wysokim poziomie, o czym świadczą dalsze losy absolwentów. Godna podkreślenia jest bliska więź między nauczycielami a uczniami, co było widać w czasie imprezy. Szóstoklasiści dowiedzieli się o ciekawym pomyśle profilowania klas, co jest w planach jednego z gimnazjów od nowego roku szkolnego.

Każde z gimnazjów w ramach promocji swoich działań przedstawiło jasełka. O pięknych tradycyjnych, przygotowanych przez nauczycieli i uczniów Gimnazjum Nr 1, można było już przeczytać w naszej gazecie. Inny typ jasełek zaprezentowała młodzież z Gimnazjum Nr 2. Opowiadały one o problemach współczesnego człowieka, który zagubił w swoim życiu wartości, popadł w nałogi, utracił wiarę, miłość, zaufanie do przyjaciół i jest nieszczęśliwy. „Najokrutniejszą wojną jest wojna z Bogiem”- mówił jeden z bohaterów – „Jednak nadzieja pomaga dojść do Światła, a Światło do tego, który jest miłością.”

Szóstoklasiści z uwagą obejrzeli programy przygotowane przez gimnazjalistów. Ta inicjatywa obu szkół zapewne pomoże tegorocznym absolwentom szkół podstawowych w wyborze dalszego miejsca kształcenia.

J. O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe