17
2020
2012-01-20

„Gimbówka” w Publicznym Gimnazjum nr 1


- Do pierwszego dnia egzaminu gimnazjalnego, który odbędzie się 24 kwietnia zostało równe 100 dni. Dlatego nie jest to studniówka, ale „Gimbówka”. – mówił dyrektor szkoły.

Po krótkim przemówieniu dyrektor przeciął symboliczną wstęgę i rozpoczął uroczystego poloneza tańcząc w pierwszej parze. Układ taneczny uczniowie ćwiczyli od kilku miesięcy. Choreografię przygotowała pani Elżbieta Lech, a jego oprawą muzyczną zajął się pan Michał Soszka, który grał na klarnecie, oraz Piotr Szczepanik grający na fortepianie. Piękna muzyka, taniec i eleganckie stroje  wprowadziły wszystkich w podniosły i uroczysty nastrój. W uroczystości poza uczniami i nauczycielami uczestniczyli rodzice, którzy nie kryli łez wzruszenia i dumy. Wszyscy goście nagrodzili tańczącą młodzież gromkimi brawami. Jak przystało na tego typu imprezę po części oficjalnej przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia, kwiaty i podziękowania. Później zabawa rozpoczęła się na dobre. Didżej spełniał wszystkie muzyczne zachcianki trzecioklasistów. Rodzice zadbali o poczęstunek, aby młodzieży nie zabrakło sił do tańca w ten wyjątkowy wieczór. Młodzież bawiła się tak dobrze, że po chwili dołączyli do niej rodzice i nauczyciele. Nie zabrakło wspólnych „wężyków” i cancana.

Tańce odbywały się w zimowej scenerii. Setki delikatnych śnieżynek, prawdziwe sanie i skrzące się w rogach sali choinki tworzyły bajkowy klimat. Dekorację przygotowali uczniowie wraz ze swoimi wychowawczyniami panią Krystyną Sulikowską, Marią Bielińską, Anetą Nowak, Grażyną Chomą, oraz panem Danielem Krakowskim. W przygotowania zaangażowane były również inne nauczycielki pani Olga Andrzejczuk, Elżbieta Lech oraz Joanna Puchalska.

Ten szczególny wieczór na pewno na długo pozostanie w pamięci gimnazjalistów i sprawi, że w czerwcu jeszcze trudniej będzie im pożegnać się ze swoją szkołą.

 

JF

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe