17
2020
2012-03-16

Giganci piosenki na scenie SOK


Spektakl muzyczny pt. "Giganci piosenki" wyreżyserował Waldemar Koperkiewicz. - Niezmiernie miło mi być tu z Państwem ponieważ przez dziesięć lat związany byłem z tą instytucją - wspomina Waldemar Koperkiewicz. - Ale później wzięli mnie w dyrektory i nie było już możliwości pracować w SOK. Nasz spektakl przedstawia utwory o miłości z okresu kiedy jeszcze piosenka była piosenką, można było melodię zapamiętać i ją pokochać.

Spektakl "Giganci piosenki" to fascynująca podróż do klimatów muzycznych lat pięćdziesiątych XX wieku. W programie przedstawienia znajdują się utwory takich legend jak: Frank Sinatra, Andy Williams, Louis Armstrong, Ray Charles, Nat King Cole oraz Lou Rawls. Niewątpliwą gratkę dla widzów stanowiła kreacja Marcina Sójki - aktora Teatru Es, uczestnika i laureata wielu przeglądów piosenki na terenie całej Polski, a także odtwórcy głównej roli w wystawianym na deskach Teatru Muzycznego Roma musicalu "Piotruś Pan" w reżyserii Janusza Józefowicza. Na przedstawienie  składały się również występy tancerzy z Teatru Tańca Caro Dance, wielokrotnych mistrzów świata, Europy oraz Polski. O oprawę muzyczną zadbała Orkiestra Teatru Es w towarzystwie specjalnie zaproszonych do tego projektu muzyków oraz wokalistów. Choreografię do przedstawienia stworzyła Iwona Orzełowska.

                                                                                                                                         

Poetyckie musicale

Teatr Es powstał, jako teatr studencki, jesienią 1976 roku w Siedlcach. Założycielem i twórcą Teatru był reżyser Andrzej Meżerycki. W ciągu prawie trzydziestu lat Teatr ES wystąpił w kilkudziesięciu miastach i miejscowościach w Polsce, grał także dla publiczności zagranicznej. Na wielu festiwalach i przeglądach otrzymał nagrody i wyróżnienia m.in. za spektakle, kreacje aktorskie, reżyserię i opracowania muzyczne. Po przerwie swoją artystyczną działalność Teatr Es wznowił w 2000 roku i od tego czasu jego domeną są przede wszystkim musicale poetyckie oparte na własnych kompozycjach i aranżacjach. W obecnym repertuarze Teatru Es znajdują się następujące spektakle i koncerty: "Herbertorium", "Giganci piosenki", "Śpiewnik Papieski", "W Tancbudzie Tango", "Ocalić od zapomnienia", "Przezroczystość". Wszystkie one cieszą się dużym zainteresowaniem publiczności. Nie inaczej było podczas spektaklu w Sokołowskim Ośrodku Kultury. Widzowie wielokrotnie nagradzali poszczególne wykonania brawami, a na zakończenie przedstawienia nie pozwolili artystom zejść ze sceny bez wykonania bisu. Niektórzy jeszcze po zakończeniu występów długo nucili sobie "New York, New York...".

 

Wiele wrażeń

Gdy artyści wykonali już wszystkie utwory, przyszła kolej na podziękowania. Twórcy spektaklu w pełni zasłużyli na wszystkie ciepłe słowa, jakie kierowano tego wieczoru pod ich adresem. - Dzisiaj odbyliśmy podróż w lata pięćdziesiąte XX wieku dzięki wspaniałym artystom, których Sokołów mógł gościć - podkreśla Alina Simanowicz z Sokołowskiego Ośrodka Kultury. - Panu Waldemarowi Koperkiewiczowi Sokołów zawdzięcza wiele wspaniałych wrażeń artystycznych. Tu rozpoczął on dla nas i dla naszej młodzieży wielką przygodę ze sztuką, teatrem, muzyką. Dzisiaj jest okazja, żebyśmy mogli za to gorąco podziękować. Życzymy też dalszych sukcesów artystycznych oraz przede wszystkim takiej miłości do sztuki, jaką ma pan do tej pory. Jest pan wspaniałym człowiekiem, wielkim artystą, a tego nam wszystkim potrzeba i o to prosimy. Czekamy też na dalsze wspaniałe spektakle.

A my mamy nadzieję, że kolejne przedstawienia przygotowane przez Waldemara Koperkiewicza również zagoszczą na gościnnej scenie Sokołowskiego Ośrodka Kultury.

 

Katarzyna Markusz

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Koperkiewicz to niespełniony artysta i strasznie upierdliwy gośc właśnie z tego powodu...jak by to była czyjaś wina...

Iman
2012-04-16 22:44:11
Strona 1/1


Dane kontaktowe