11
2019
2014-07-07

Gala Tańca BCDS


We wtorek 25 maja w sali sportowej Publicznego Gimnazjum nr 2 odbyło się podsumowanie roku artystycznego wszystkich grup Black Code Dance Studio, działającego w sokołowskim Ośrodku Kultury.

Przed tłumnie zgromadzoną publicznością – rodzicami, dziadkami, przyjaciółmi i znajomymi swoje umiejętności taneczne zaprezentowały wszystkie grupy wiekowe oraz solistki - Ewelina Mielniczuk i Patrycja Krasnodębska. Wszystkie występy nagrodzone zostały wielkimi brawami, owacyjnie przyjęto układy „Zamek” i „Więź” oraz występ „pingwinów”.
Zajęcia z ponad setką dzieci i młodzieży skupionymi w BCDS prowadzą od 2010 roku doświadczone instruktorki tańca nowoczesnego - Anna Pogonowska i Edyta Fiuk. Ostatnim znaczącym sukcesem zespołu jest V miejsce w kategorii Mini Formacje Modern Dzieci do lat 11 na Krajowych Mistrzostwach IDO Modern, 
Ballet/Pointe i Tap Dance, które w niedzielę 22 czerwca zakończyły się w Siedlcach. Przez trzy dni na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce wystąpiło prawie 1300 tancerzy z całej Polski m.in. z Warszawy, Konina, Rzeszowa, Łodzi, Płocka, Siedlec. Dla młodych tancerek z BCDS, które w Siedlcach zaprezentowały układ „Więź”, V miejsce to podwójny sukces – wysoka pozycja wśród utytułowanych zespołów, a jednocześnie prawo startu w Mistrzostwach Europy i Świata. Ta informacja, przekazana na wtorkowej Gali przez Annę Pogonowską, została przyjęta przez dziewczęta z ogromna radością. 
Na wtorkowej gali wszyscy otrzymali dyplomy, a najlepsi puchary. Na zakończenie był czas na pamiątkowe fotografie i tradycyjne lody. 
 
JO« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe