17
2020
2012-04-30

Gabriel Fleszar w Bielanach


Gabriel Fleszar na rynku muzycznym działa już od 15 lat. Jeszcze w szkole podstawowej założył zespół, z którym odnosił pierwsze sukcesy. Jednocześnie uczył się grać na gitarze, słuchając światowych sław. W czasach licealnych występował w legnickim teatrze, a także związany był z grającym muzykę pop-rockową zespołem Veto oraz Freeport, tworzącym muzykę alternatywną. Zespół Veto zdobył nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Ekologicznej, natomiast Freeport na Castle Party w Grodźcu w 1996 roku. Nagrodą główną była sesja nagraniowa Wrocław. W 1998 roku Fleszar zdobył nagrodę na Festiwalu Teatrów Amatorskich w Legnicy z grupą teatralną „300 Chwil do Deja Vu", wyróżnienie na XXV Jubileuszowych Barbórkowych Spotkaniach Teatralnych w Dąbrowie Górniczej, razem z przyjaciółmi wydał tomik poezji "Antologia Legnickiego Rynku", w którym znalazły się także jego wiersze. Kilka lat temu agencja As Plus wraz z Universal Music Polska ogłosiła konkurs dla wokalistów. Muzyk wygrał casting w Warszawie i podpisał kontrakt płytowy. Niedługo po tym nagrał swój debiutancki album "Niespokojny". Pierwszy singiel z tej płyty, "Kroplą deszczu", został uhonorowany wieloma wyróżnieniami i zdobył dużą popularność wśród młodych słuchaczy. Sam Fleszar został też nominowany do nagrody Fryderyków. Dużym sukcesem cieszyła się także jego druga płyta "Niespokojny 2". Ostatnio przypomniał o sobie dzięki programowi „The Voice of Poland”. Pracuje również nad kolejnymi płytami.

Gabriel Fleszar jest nie tylko doświadczonym muzykiem – wokalistą. Długie istnienie na rynku muzycznym pozwoliło mu zaangażować się również w realizację programu profilaktyki uzależnień. Zaprezentowany  koncert był sumą obserwacji życia rockowego, aktorskiego i artystycznego. Do zebranych mówił między innymi takie przejmujące słowa: 

„Polska to jeden wielki targ narkotykowy. Nie zmieni tego żadna ustawa. Może to zmienić tylko twoje NIE!!!”, „Narkotyki i alkohol to droga do nikąd. Stamtąd się nie wraca. Tak samo kończą wszyscy, którzy biorą i ci, którzy nie mają na „działkę”, i ci bogaci, i ci z banków- kończą ze strzykawką w ręku.”

             Zwrócił też uwagę na nowe uzależnienie, pozornie kontrolowane przez rodziców i nauczycieli,  nadmierne korzystanie z komputera  i Internetu.

Dało się zauważyć, że koncert młodego muzyka oraz słowa przez niego wypowiedziane wzbudziły duże zainteresowanie wśród do młodzieży. Artysta na prośbę publiczności zaśpiewał jeszcze piosenki  na bis  i chętnie pozował z młodzieżą do fotografii.

              Impreza była ważnym elementem szerszych działań  Wójta Gminy Bielany Zbigniewa Woźniaka oraz Kierownika GOPS w Bielanach Barbary Wojewódzkiej - organizatorów spotkania, zaangażowanych  w realizację programu profilaktyki uzależnień. Treści przekazywane przez popularnego muzyka staną się też na pewno pomocne w pracy wychowawczej prowadzonej nauczycieli i pedagogów szkolnych.

J. O.

 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe