17
2020
2019-10-15

Franciszkanie w Sokołowie Podlaskim


W sobotę 5 października na Trawniku Coolturalnym przy Sokołowskim Ośrodku Kultury odbył się koncert zespołu „Pokój i Dobro” z Wyższego Seminarium Duchownego oo. Franciszkanów w Łodzi.

Pogoda od rana była niepewna, ale na szczęście słońce pokonało deszcz, a bracia franciszkanie potrafili mimo jesiennego chłodu stworzyć gorącą atmosferą. Niecodzienna forma ewngelizacji była wspaniałym przeżyciem dla zgromadzonej publiczności, która nie dała się długo prosić do uwielbienia Pana Boga śpiewem i tańcem. Wystąpili: diakon Jakub Kamiński (sokołowianin, wieloletni członek zespolu Efatha działającego przez 20 lat przy parafii św. Jana Bosko) /wokal, gitara; Wiktor Mieleszko z Grodna na Bialorusi /gitara akustyczna, wokal; Paweł Zieńkow /klarnet, wokal, Wojciech Szutowicz /bas, wokal; Maksymilian Konieczny /perkusja, wokal; Kamil Pluszczewicz /klawisze, flety; Grzegorz Świerkosz /akustyka. W jednym utworze zespołowi towarzyszył Tadeusz Kamiński, znakomity sokołowski gitarzysta basowy i członek grupy „Sokołowscy bardowie”, a prywatnie ojciec diakona Jakuba Kamińskiego.

Zespół „Pokój i Dobro” istnieje od 1983 roku, jego skład zmienia się. Kochający muzykę klerycy, pełni pasji i zapału ewangelizacyjnego, wykonują własne kompozycje, odwołując się w słowach utworów do Pisma Świętego i do klasyków polskiej literatury. Grupa występuje w kościołach, szkołach, szpitalach, salach koncertowych, wyjątkowym śpiewem i na różne muzyczne sposoby głosząc Dobrą Nowinę. Muzycy starają się, aby każdy koncert był drogowskazem na szlaku do Boga. Na koncercie w Sokołowie nie zabrakło mocnego akcentu Maryjnego, bo przecież październik to miesiąc poświęcony Maryi. Można też było nabyć płyty, których zespół ma już na swoim koncie dziesięć.


J.O. 


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe