43
2019
2012-11-16

Finał Konkursu Piosenki Patriotycznej


Już po raz czwarty na  kilka dni przed Narodowym Świętem Niepodległości w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Sterdyni odbyły  się eliminacje finałowe Konkursu Piosenki Patriotycznej Południowego Podlasia i Mazowsza.
6 listopada do GOKiS przybyło 200 młodych wykonawców, dzięki którym możliwe było ponadpokoleniowe muzyczne spotkanie pielęgnujące kulturowe dziedzictwo naszej Ojczyzny.
W imieniu organizatorów czyli Towarzystwa Miłośników Ziemi Sterdyńskiej, Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu i Gminnej Biblioteki Publicznej wszystkich powitała dyrektor  Marianna Kobylińska, a otwarcia imprezy tradycyjnie dokonał Wójt Gminy Sterdyń Czesław Marian Zalewski. Następnie rozpoczęły się prezentacje konkursowe, do których wstępnie zgłosiło się 15 podmiotów wykonawczych, jednak ostatecznie  wystąpiło 11. Najliczniej reprezentowana była gmina Sterdyń, a szczególnie Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łazowie. W tej niewielkiej placówce chyba wszyscy pięknie śpiewają. Widzowie oklaskiwali też występujących z innych gmin oraz harcerzy z 9 SDH  „Orlęta” im. Szarych Szeregów z Hufca ZHP Sokołów Podlaski. Ostatecznie po przesłuchaniu wszystkich wykonawców komisja konkursowa w składzie Witold Tomasz Grzyb, Paweł Kryszczuk,  Stanisława Maciak wyróżniła: Matusza Kawalca ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Bogutach-Piankach, zespół Cuncti Simus Concanentes z Zespołu  Szkół w Skrzeszewie, scholkę „STOKROTKI” ze Szkoły Podstawowej w Sterdyni, zespół PROMYK ze Szkoły Podstawowej w Łazowie. Dodatkowo za piosenkę „Płynie Wisła, płynie”wyróżniono zespół BIEDRONECZKI z Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Sokołowie Podlaskim. Największe brawa zebrała prowadzona przez siostrę Ewelinę Chmiel scholka „Stokrotki”.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, natomiast zwycięzcy poszczególnych kategorii nagrody dodatkowe, które zostały wręczone podczas Gali Konkursu w dniu 11 listopada 2012 r. podczas uroczystości Święta Niepodległości. Nagrodą był też występ na koncercie galowym w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Sterdyni z okazji Święta Niepodległości.
Cieszy, że są osoby, które angażują się we wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej, przywracają lub utrwalają w naszej zbiorowej pamięci polskie pieśni patriotyczne, przyczyniają się do  uatrakcyjnienia świętowania ważnych wydarzeń z historii naszej Ojczyzny.Impreza była współfinansowana ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe